„AJAX WORDT KAMPIOEN Sören Lerby, Jesper Olsen en Jan M0lby weten het zeken De resultaten van voetbalwedstrijden zijn meestal aardig te voorspellen, maar dit seizoen gebeuren er in de Ere-divisie zulke rare dingen dat de competitie een ongekend spannend verloop heeft. Want wie wordt er kampioen, wie speelt er Europa-cup voetbal en wie degradeert er? Het is allemaal onduidelijk. Zoals het er nu uitziet (het moment dat dit geschreven wordt is enkele weken voor de wedstrijd Ajax-Feijenoord) is de wedstrijd van vanmiddag van beslissende betekenis voor het kampioenschap dit jaar. De wedstrijden tussen Ajax en Feijenoord zijn altijd spannend en sensationeel maar als het dan ook nog om het kampioenschap gaat dan is het helemaal moeilijk om kaartjes te krijgen. U bent dus één van de 65.000 die een kaartje hebben weten te bemachtigen, hopelijk zien we met z'n allen een goede wedstrijd en de sterkste zal winnen. Voor de drie Ajax-Denen is het niet de eerste keer dat ze tegen Feijenoord spelen. Sören speelde al een keer of 15 tegen Feijenoord, Jesper al 3 keer en voor Jan wordt het zijn tweede wedstrijd tegen Feijenoord. De herinneringen van zulke wedstrijden blijven altijd langer hangen dan van andere wedstrijden. Sören: „De beste herinneringen heb ik aan de wedstrijd tegen Feijenoord waarin we kampioen konden worden, ik weet niet wanneer dat precies was, in die wedstrijd scoorde Ruud Geels 2 keer. Dat was een hele goede wedstrijd." Voor Jesper is het niet moeilijk om te kiezen, lachend zegt hij: „De beste herinneringen heb ik aan de laatste wedstrijd door die goal. De slechtste herinneringen heb ik aan de eerste Ajax-Feijenoord. Alles was toen nog zo nieuw, dat viel een beetje tegen toen." Ajax-Feijenoord is nog altijd dé wedstrijd van het seizoen geweest, maar dit seizoen is hij (zoals het er nu naar uitziet) beslissend voor het kampioenschap. Ook bij de spelers leeft nu het gevoel dat het er nu echt om gaat. Jan: „Het is natuurlijk een speciale wedstrijd, er komt veel publiek dat is zeker, en nu al praat iedereen er over." Jesper: „Nu voel ik al dat die wedstrijd iets heel speciaals wordt want de mensen en de pers hebben het er nu al over en dat is best leuk." Sören: „Dit jaar wordt het iets heel speciaals, tenminste als alles zo loopt als iedereen denkt. Dan gaat het namelijk om het kampioenschap en zulke wedstrijden zijn altijd leuk." De publiciteit rondom zo'n wedstrijd is meestal enorm. Normaal beginnen de kranten ongeveer een week voor de wedstrijd over de wedstrijd te schrijven. Deze keer begon men al in de laatste weken van Maart en de eerste weken van April over deze Ajax-Feijenoord te schrijven. Het komt misschien allemaal wat overdreven over, de spelers vinden hier hetvolgende van: Jan: „Ik vind het inderdaad wat overdreven al die pupliciteit. Je kunt de laatste tijd geen-krant opslaan of er staat wel iets over Ajax-Feijenoord in. Publiciteit hoort erbij maar zoveel vind ik niet nodig." 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 9