Een betrouwbare vervangingsauto U huurt 'm bij europcar Tel. 020-832123 Wie zal er winnen: Cruyff en co of Van Hanegem en co? Laten we in ieder geval hopen op sportieve confrontaties tussen Ophof en Houtman aan de ene kant en Wijnstekers en Olsen aan de andere kant. En misschien heeft de kleine vliegens vlugge Deense vlo het weer op zijn heupen en kunnen we andermaal genieten van een fraaie treffer. Vele ogen zijn ook gericht op Gerald Vanenburg, dit seizoen tref zekerder dan ooit. Zal hij op grond van zijn unieke technische kwaliteiten overeind blijven? Maar ook Feijenoord heeft wat gewicht in de schaal te brengen. Denk eens aan de kop- en schietgrage Houtman, de behendige Valke, de onberekenbare Jeliaz- kov en de sluwe Van Hanegem. Alles wijst er dan ook op dat we een topper van formaat te zien krijgen. Al vanaf midden maart heeft het storm gelopen bij de voor verkoop, dus spelers: biedt het publiek waar voor zijn geld. Dank spreken wij uit voor deze gids aan de adverteerders, de medewer kers, uitgeverij Rodi Media bv en al die anderen die deze gids mogelijk hebben gemaakt. Misschien ziet u hierin ook aanleiding om lid te worden van Ajax enige supportersvereniging De Ajacied. U bent welkom! Onze leden ontvangen deze gids extra als gratis 11e nummer dit jaar. Alsof er in tien jaar niets veranderd is staan Johan Cruyff (bij Ajax) en Wim van Hanegem (bij Feijenoord) vanmiddag weer tegenover elkaar. Immers, een decennium geleden waren de vedetten van de hoogtijdagen van het Nederlandse voetbal ook al eikaars opponenten. Toen, op 3 maart 1973 in een volgepakt Olympisch stadion, zegevierde Ajax met 2-1 en Feijenoords toenmalige doelman Ger Reitsma zal zich die regenachtige avond nog steeds heugen. Hij „hielp" Ajax aan de nipte winst door tweemaal te blunderen op inzetten van Johnny Rep (hij kan er vanmiddag niet bij zijn Het is niet aannemelijk dat Feijenoords huidige keeper, Joop Hiele, even vrien delijk zal zijn; feit is dat de Rotterdamse ploeg en Ajax dit seizoen de beste papie ren hebben voor het kampioenschap. Dat was in '72-'73 ook het geval, al moesten er na die confrontatie in de „Amsterdamse Kuip" nog een wedstrijd of elf afge werkt worden. Ajax greep toen de titel. Overigens, sinds die topper in 1973 is Ajax er nog maar tweemaal in geslaagd om in eigen huis (De Meer of het Olympisch stadion) Feijenoord te kloppen. Zo ge beurde dat op 24 april 1977 (2-1), waarna een week later het kampioenschap werd binnengehaald door een 2-3 zege op FC Amsterdam. Mocht het gewonnen duel in 1977 niet hoogstaand zijn geweest; de ontmoeting op 24 mei 1981 was dat wel. 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 5