C). Een grote verhuisauto? U huurt 'm bij europcar Tel. 020-832123 dig slecht is want P.S.V. heeft toch een zeer redelijke ploeg. Als wij met 1-3 bij Roda winnen dan ligt dat volgens de pers aan het zwak spelende Roda, ze zullen nooit eens op het idee komen dat wij gewoon slim gespeeld hebben. Feijenoord wint met 0-3 bij PEC Zwolle '81 terwijl wij daar met veel geluk winnend weg komen. Kun je meteen zien hoe betrekkelijk alles is; Feijenoord wint van Zwolle met groot gemak dus dan zal Ajax daar helemaal geen moeite hebben, vergeet het maar gewoon bijdehandte lulkoek van die gasten die zich journalisten noemen. Als je in Italië of Engeland zo'n goal maakt zoals die van Jesper tegen Feijenoord dan staan de kranten er bomvol van en dan wordt de tv-commentator gek van bewon dering over zo'n wereldgoal want dét was het Er is in Nederland denk ik geen waardering voor voetballers als Jesper, Ling en ik, daarom trekt het buitenland ook zo voor ons. In Nederland zien ze liever spelers zoals ze die bij P.S.V. hebben; van die echte werkers, die zullen dan ook niet gauw naar het buitenland gaan. Kijk naar Ling die is toch gewoon weggepest. Willem Kieft denkt nog vaak met smart aan die prachtige balgoochelaar die de ballen altijd panklaar voor hem leg de. Ling had buiten de Ajax-supporters maar weinig echte bewonderaars en hij wist dat men hem in de Zuid-Europese landen wél zou waarderen. Flet zijn voor al de technische voetballers die naar Italië of Spanje gaan, dat zegt toch al genoeg!! Volgend jaar, dat wordt een moeilijk jaar voor Ajax omdat de échte persoonlijk heden dan wel weg zullen zijn. Als persoonlijkheden zie ik dan Piet, Johan, Leo en Sefren. Ajax móet toppers bijkopen, échte kanjers anders wordt de Europa-cup wéér geen succes, vrees ik. Ajax kan op het moment nog niet zonder een speler als Johan, daar ben ik van overtuigd. Wij als jeugd ontwikkelen ons wel snel maar we missen nog iets wat een speler als Johan wel heeft: persoonlijkheid. Volgend jaar moeten de grote suc cessen komen want die heeft Ajax nodig om een speler als Jesper nog over te halen om bij te tekenen. Daarom moet Ajax zich met spoed op de transfermarkt bege ven. Mochten Johan én Safen blijven dan heb je misschien niemand meer nodig voor het volgend seizoen. Flet is dit seizoen allemaal niet meer zo mooi als vorig seizoen maar ik denk dat we wel volwassener zijn geworden. Ik voor mezelf heb nog niet écht lekker gespeeld. Wat me hindert is dat veel mensen denken dat ik een échte publieksvoetballer ben, dat is niet zo. Zeker de laatste maanden speel ik veel in het belang van de ploeg, misschien zelfs wel teveel. Mooi voetbal spelen dat zit erin bij mij maar het moet wel rendement opleveren anders ben ik fout bezig. Als je mooi kunt voetballen dan heb je klasse; speel je dan ook nog doelgericht en met rendement dan ben je een topper, denk ik. Platini en Maradona vind ik daar voorbeelden van. Échte top pers!" 17

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 19