Vanenburg wil successen volgend jaar Een mooie tochtjesauto U huurt m bij europcar Tel. 020-832123 Onzekerheid was troef in huize Vanenburg de laatste maanden. Alle sores rond het al of niet te tekenen contract gingen Gerald niet bepaald in de kouwe kleren zitten. In dit stadium van het seizoen is de voorzichtigheid weer opvallend. Trai ners en spelers moeten vaak informatie omtrent contract besprekingen e.d. voor zichzelf houden. Dit leidt weer tot opkropping van alle problemen zodat de span ning te snijden is rond het Ajax-bedrijf. Gerald lijdt ook onder alle spanningen; ech ter heel weinigen zullen daar notie van hebben want in het camoufleren van ge voelens blijkt Gerald heer en meester te zijn. De trucendoos gaat er echter op het veld niet minder om open. „Langzaam maar zeker ben ik er achter gekomen dat Ajax een keihard bedrijf is. Zoals bij ieder zichzelf respecterend bedrijf werkt men zeer prestatie gericht. Ik denk dat door deze keiharde mentaliteit ook vele jeugdspelers bij Ajax gewoon niet door zullen breken. Ik zelf heb erg moeilijke tijden gehad terwijl ook op het moment alles nog niet op rolletjes loopt. Als speler moet je bij Ajax echt een beetje met oogkleppen op lopen; ik kom bij Ajax om te trainen en om wedstrijden te win nen. De rest laat ik totaal langs me af gaan en dat is, lijkt me, op het moment het beste voor me. Ajax is in Nederland een unieke club; nergens in Nederland hamert men zo op prestaties als bij Ajax. Ben je daar als speler aan gewend geraakt dan is er geen vuiltje meer aan de lucht. Wat dat betreft vorder ik wel gestaag hoewel er momenten zijn dat ik totaal de kluts kwijt ben. Alle ogen zijn op je gericht, praat je over het Nederlandse voetbal dan praatje over Ajax. Heel de pers zit te wach ten op sensatie of roddels. Vaak werkt dat erg schadelijk voor Ajax want de pers voelt Ajax als vereniging gewoon niet aan. Als Ajax verliest dan zit er iets fout in de spelersgroep, je ziet dat na Ajax-P.S.V., de kranten schrijven over een even tuele tweespalt binnen de groep. De ene groep zou tegen Johan Cruijff zijn en de rest was pro-Johan. Belachelijk! De vorm was gewoon afwezig en P.S.V. gaat flitsend uit de startblokken waardoor we even van slag waren. Je zit vol van re vanche gevoelens en dan loopt het fout düs dan zit er intern iets fout. Echt niet te geloven! Kijk dat is nou hét verschil met de buitenlandse pers, wanneer we die wedstrijd tegen P.S.V. als voorbeeld nemen; je speelt gelijk, wat tegen de verwachtingen is die de pers zélf gewekt hebben. In Nederland schrijven ze dan over verzonnen problemen binnen Ajax terwijl men als buitenlandse krant zou schrijven dat P.S.V. ons op een goede manier bestreden had. Wij hadden op de tactiek van P.S.V. geen antwoord, dét is de reden dat je gelijk speelt wat op zich helemaal niet zo gewel- 15

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 17