europcar O Een representatieve zakenauto? U huurt 'm bij Tel. 020-832123 ^984 Sören: „Ik denk dat routine in zo'n wedstrijd wel belangrijk is, want je moet geen gekke dingen gaan doen en je moet je ook niet gek laten maken door het publiek. Zenuwachtig ben ik eigenlijk nooit. Ik ben dan lekker gespannen want je verheugt je al weken op de wedstrijd." Jesper: „Ik vind de routine niet zo belangrijk. Je bent voor de wedstrijd zo gespannen datje denkt van: nu moet het gebeuren, en dan gaat het vaak vanzelf goed". Dat het uitverkocht zal zijn is zeker, het is alleen te hopen dat iedereen zich zal laten horen zodat we niet weer zo'n saaie boel krijgen als tegen Celtic, toen toch ook het stadion vol zat. Engelse of Italiaanse taferelen zullen we hier nooit krijgen maar niet alleen de F-side moet de ploeg aanmoedigen; alle toeschouwers moeten zich laten horen. Jan M^lby hierover: „Bij Ajax thuis is het publiek altijd stil op de F-side na. Maar ik denk dat dat tegen Feijenoord wel anders zal zijn want dan komen ook die jongens van Vak S en die kunnen zich ook aardig laten horen, dan komen de Ajax supporters ook wel los." Jesper en Sören delen de mening dat het publiek wel loskomt zo gauw het goed gaat. Dan komen we natuurlijk te spreken over Feijenoord. De ploeg die het vorig seizoen erg moeilijk had maar dit seizoen heel goed is teruggekomen en onder leiding van Hans Kraay weer in de top meedraait. Dat Ajax en Feijenoord twee totaal verschillende ploegen zijn staat buiten kijf, want Ajax moet het van zijn techniek hebben en Feijenoord van de kracht, hoewel daar de techniek ook zeker niet ontbreekt (Valke, Gullit, Jeliazkov). Jan, Sören en Jesper geven hun mening over Feijenoord als ploeg en over hun waarschijnlijke direkte tegenstanders. Jan: „Ik vind het een goede ploeg want ze vechten goed voor elkaar. Wat mijn direkte tegenstander betreft denk ik dat ik Houtman en Jeliazkov wel tegenover me zal krijgen. In de vorige wedstrijd had ik Valke tegenover me, maar toen speelde ik op het middenveld." Sören: „Dit seizoen spelen ze erg goed. Ze hebben een ploeg waarin iedere speler voor de ander wil vechten, ze hebben dan ook nog bijna niets verloren. Een hoop mensen dachten dat ze na de problemen met Hans Kraay slechter zouden gaan spelen, maar ze zijn juist beter gaan spelen. Hoekstra was in de laatste wedstrijd mijn direkte tegenstander, dat is een fysiek sterke speler; of ik deze keer weer tegen hem sta weet ik nog niet." Jesper: „Ze spelen dit seizoen veel beter dan het vorige en dat maakt het alleen maar leuker want de concurrentie is in nederland toch al niet zo groot en dan is iedere goede ploeg meegenomen. De laatste keer stond ik tegenover Sjaak Troost wat ik een goede voetballer vind. In die wedstrijd kwam ik hem ook bijna niet voorbij." 11

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 13