europcar Een ruime weekendauto? U huurt 'm bij Tel (K *0-832123 Sören: „Het hoort er allemaal bij en ik vind het wel geinig, je wordt er in ieder geval aardig door opgehitst en het doet je goed dat er zoveel mensen met je meeleven." Jesper: „Ik vind al die publiciteit leuk, het geeft je in ieder geval een kick." Veel mensen zouden liever zien dat zo'n wedstrijd in de Meer gespeeld zou worden. Er zou in de Meer meer sfeer hangen dan in het Olympisch Stadion. Jesper hierover: „Ik vind het helemaal niet erg om in het Olympisch Stadion te spelen. Vooral als het vol is, is het erg leuk om in het Olympisch Stadion te spelen. Die wedstrijd tegen PSV hadden we beter in de Meer kunnen spelen, maar je weet ook nooit precies hoeveel mensen er zullen komen bij zo'n wedstrijd." Jan: „Alleen als het vol is vind ik het leuk om in het Olympisch Stadion te spelen, anders speel ik liever in de Meer, daar win je namelijk zeker." Sören: „Het is natuurlijk leuker om zo'n wedstrijd in de Meer te spelen. Maar je moet dan begrip voor het bestuur hebben want van zo'n wedstrijd moeten ze het hebben wat het geld betreft. Daarbij komt nog dat er nu al een hoop mensen teleurgesteld zijn dat ze geen kaartje hebben, als je het dan in de Meer speelt zijn er nog meer teleurgestelde mensen." Het wel of niet in trainingskamp gaan voor zo'n wedstrijd is ook altijd een probleem. De ene speler vindt het leuk en de ander weer niet. De drie Denen hebben er totaal geen moeite mee. Jesper: „Het liefst ging ik voor iedere wedstrijd in trainingskamp. Ik vind het leuk om samen met die jongens naar de wedstrijd toe te leven. Je kunt elkaar zo lekker oppeppen." Jan: „Ik ga liever wel in trainingskamp want dan ben ik een paar dagen voor de wedstrijd ook al met de wedstrijd bezig. Als ik thuis zit lukt dat dan meestal niet zo erg. Sören heeft weer een heel andere reden waarom hij graag in trainingskamp gaat: „Meestal zijn er voor zulke wedstrijden veel meer aanvragen voor kaartjes dan dat er kaartjes zijn. Als je dan de dag voor de wedstrijd thuis zit word je ziek van alle mensen die bellen of aan je huis komen om te vragen of je nog kaartjes hebt. Dan zit ik liever in trainingskamp, dan heb je daar in ieder geval geen last van." Dan de zenuwen en de routine die in zo'n wedstrijd een belangrijke rol kunnen spelen. Jan M^lby denkt hier anders over: „In deze wedstrijd is routine niet belangrijker dan in andere wedstrijden. Kijk, routine is pas echt belangrijk in Europa-cup wedstrijden, dan heb je dat echt wel nodig. Je kunt ook niet van tevoren zeggen of je zenuwachtig zult zijn; dat merk je pas vlak voor de wedstrijd, maar meestal ben ik niet zenuwachtig."

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 11