Ajax scoorde in totaal 235 doelpunten. Willem Kieft werd daarvan topscorer, hij nam bijna 20 procent voor zijn rekening: 54. De „blonde pijl wordt gevolgd door Schoenaker en Lerby (26), Olsen (24), Vanenburg (23), Ling (19), Hamberg (14) en Molenaar (12). In totaal vijf spelers schoten in eigen doel - voor Ajax. Topscorer van de oefenduels werd overigens... Willem Kieft (21). Hij wordt gevolgd door Lerby (16), Hamberg (12), Olsen (12), Schoenaker (11), Vanenburg en Ling (10), Molenaar (5), Boeve (3), Ophof, Jansen en Silooy (2), Van Basten, Cruijff, Rijkaard en Wiggemansen (1). Drie spelers schoten in eigen doel. VERTEGENWOORDIGENDE ELFTALLEN Behalve deze 67 wedstrijden (vorig seizoen 68, daarvoor 73, daarvoor 78) kwamen in totaal - let op - 23 spelers uit in de zogenaamde vertegenwoordigende elftallen. Boeve en Kieft kwamen voor Jong Oranje, het Nederlands elftal en Nederland B uit, Vanenburg voor het UEFA-jeugdelftal en het Nederlands elftal, Bakker, Panhuis, Godee en Van Basten voor zowel het UEFA-jeugdelftal (tot en met 18 jaar) en de nationale juniorenploeg (tot en met 16 jaar). Jesper Olsen, Sören Lerby en Steen Ziegler kwamen voorts enkele malen uit voor het Deense voetbalelftal. Om bij de jongsten te beginnen: Bakker, Van Basten, Godee, Panhuis en Van Vark werden enkele malen uitverkoren voor de juniorenploeg sweet sixtien"). Van Basten scoorde daarbij vijfmaal en kreeg twee gele kaarten, Van Vark werd één keer „bekeurd". Het Nederlands UEFA-team was een soort veredeld Ajax. Liefst elf Ajacieden werden daarvoor geselekteerd. Tien daarvan maakten deel uit van de groep waaruit bondscoach Ger Blok een elftal moest samenstellen voor het Europees kampioen schap, dat in mei in Finland werd „uitgevochten". Op 21 mei stonden liefst negen Ajax-spelers in de basis. Slechts Kramer (Vitesse) en Cornelissen (NAC) waren de vreemde eenden in de bijt. De UEFA's speelden in het afgelopen seizoen tien inter lands. Godee (door Kees Rijvers al de nieuwe linkervleugelverdediger voor Oranje genoemd), Van 't Schip en Silooy waren steeds van de partij. Vanenburg was 8x uitgekozen, Menzo en Haatrecht 6, Van Basten 5, Panhuis en Teuben 3, Bakker en De Graaf 2. Van de 20 UEFA-doelpunten werden er 5 verzorgd door Van Basten, 4 door Vanenburg, 3 door Silooy, 2 door Van 't Schip en 1 door Godee (15 in totaal). Willem Kieft scoorde in twee interlands voor Jong Oranje éénmaal. Boeve en Storm speelden ieder één keer mee. Boeve, Kieft en Molenaar speelden 90 minuten mee met Nederland B tegen Sovjet- Unie B (2-3 verlies). Ophof werd na rust geblesseerd vervangen. Kieft maakte twee doelpunten. Liefst acht Ajacieden werden door bondscoach Kees Rijvers in het Nederlands elftal geposteerd, maar ook zij konden - helaas - niet voorkomen dat Oranje uitgeschakeld werd voor het WK 1982. De groep van Rijvers speelde in het afgelopen seizoen zeyen interlands en scoorde daarin acht doelpunten. Willem Kieft scoorde evenals Edo Ophof één doelpunt. Rijkaard, Kieft, Vanenburg en Boeve maakten hun debuut in Oranje en zullen daarin ongetwijfeld nog vaker terugkomen. Voor Piet Schrijvers kwam op 9 september 1981 een eind aan zijn interlandcarrière. Zijn 38e wedstrijd - Nederland-lerland 2-2 - zal zeer waarschijnlijk ook zijn allerlaatste zijn. Tscheu La Ling kon vijf inter lands op zijn conto laten bijschrijven, Rijkaard en Kieft werden in hun eerste seizoen vier „caps" rijker, Ophof werd tweemaal ingezet, Boeve, Molenaar, Schrijvers en Vanenburg kwamen vier keer in aktie. 20

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1982 | | pagina 22