born tekende reeds op 23 november 1981 een anderhalfjarig contract bij het momenteel in de tweede Westduitse Liga (vgl. eerste divisie) uitkomende MSV Duis burg. Mogelijk zal hij dit seizoen met Kees Bregman (ex-FC Den Haag en ex-Roda JC) het verdedigingscentrum vormen. Steen Ziegler keerde terug naar zijn geboor teland en gaat spelen voor Hvidovre. Martin Wiggemansen zou een tweejarige verbintenis zijn aangegaan met de Zwitserse vereniging Lugano. Rimi van Roon en Jan Weggelaar bleven dichter bij huis. Het tweetal dat in het vorige seizoen niet éénmaal in Ajax-één uitkwam, gaat voor PEC Zwolle spelen. De zoveelste Ajacieden dus bij de oostelijke eredivisieclub, die eerder Peter van der Hengst en John Holshuysen (inmiddels aan Volendam verkocht) had aangetrokken van Ajax. Piet Wijnberg had al lang zekerheid willen hebben. Hij speelde zelfs al twee maal een testwedstrijd voor Lokeren en was één keer op proef bij de eveneens Belgische club Eendracht Aalst, waarbij hij een doelpunt scoorde. De overgang ging echter niet door, omdat de tweedeklasser schrok van de transfersom die Ajax vroeg. JANSEN Wim Jansen is eigenlijk de belangrijkste speler die Ajax heeft verlaten. Hij is één van de vijf verdedigers die de Amsterdamse vereniging vaarwel zegden. Ajax kan in '82- '83 dus alleen nóg aanvallender voetballen. Wim Jansen heeft ruim anderhalf jaar bij Ajax gespeeld. Zijn entree bij de Amsterdamse ploeg werd door de supporters van aartsvijand Feyenoord als „verraad" gezien, met als gevolg de overbekende sneeuwbal (helaas). De laatste man heeft sindsdien over het algemeen meer negatieve dan positieve kritiek gekregen. Dat veranderde echter, vooral in de tweede helft van de afgelopen competitie. In de uitwedstrijd tegen NEC was hij geen schim meer van de vedette van weleer. Enkele weken later, in Amsterdam, speelde Jansen weer als vanouds. Hij kwam toen nog meer naar voren als een onmisbare routinier te midden van veelal jonge spelers. Jammer genoeg heeft hij toch een punt achter zijn carrière gezet. Het liefst was hij na Ajax' laatste wedstrijd (in 81-'82) -te gen België- stilletjes en alleen de kleedkamers binnengelopen. Cruyff had dat door, stak er een stokje voor en liet zijn gabber een ererondje maken. VAN VEEN Toen al had Ajax onderhandelingen aangeknoopt met Leo van Veen. De transfer van de besnorde laatste man leek een kwestie van tijd. FC Utrecht echter, hield Van Veen aan zijn contract, omdat het hoopte doelman Hans van Breukelen te kunnen slijten. Dat „feest" ging niet door, waardoor Leo van Veen alsnog „in" was voor Ajax. Mede op aandrang van Johan Cruyff tekende de 36-jarige ex-spits een vierjarig contract. Twee jaar zal hij als speler actief zijn. Vervolgens even lang als trainer. Van Veen: „Ik verwacht er veel van. Het is de bedoeling dat ik hetzelfde ga spelen als Wim Jansen. Hij heeft het prima gedaan en als ik ook op die manier kan functio neren, ben ik best tevreden. Het is toch een erkenning van mijn kwaliteiten", meent „Mister Utrecht". Op de eerste trainingsdag was Van Veen overigens niet aktief bezig. Hij ondervond nog last van een voetblessure. Daarna trainde hij wel mee. De eerste oefenpartijtjes (17, 19, 20, 21 en 22 juli) moest hij desondanks laten schieten. Overigens zal Van Veen nog éénmaal voor FC Utrecht uitkomen. Ajax is namelijk contractueel verplicht de in Bunnik wonende voetballer af te staan voor de officiële „inwijding" van het nieuwe stadion De Galgenwaard. Op 18 augustus zal Van Veen in feite zijn 8

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1982 | | pagina 10