De Ajacied 0 vis» Verschijnt 10x per jaar Nr. 1 -1982 Datum postmerk Inhoud o.a.: Interview Cees Groot Interview Ardilles Collage Krol Een nieuw jaar is reeds enkele dagen oud. Voorde echte voetballiefhebbers toch wel een triest jaar omdat wij Hollanders er straks in Spanje nu eenmaal niet bij zullen zijn. Inmiddels heeft de loting plaatsgevonden van de voorronde van het Europees kam pioenschap, te houden medio '84 in Frankrijk. De meningen over het resultaat van de loting zijn nogal verdeeld te noemen. Te gemakkelijk met IJsland en Malta vinden sommigen. Toch wel zwaar met Ierland en Spanje vinden weer anderen. Naar mijn mening moet deze poule geen onoverkomelijke zaak zijn voor de nieuwe lichting van ons nationale team. Wie schetst echter mijn verbazing bij het vernemen van de reactie van bondscoach Rijvers. Hij vindt de poule te zwak. Hij had liever 4 sterke lan den getroffen. Buiten 't feit dat we Frankrijk wel kunnen vergeten met dit jonge team tegen sterke tegenstanders is het wel zo dat we met deze poule-indeling vrijwel naar de eindronde worden toegedragen. Maar nee, nu is het weer niet goed. Op 10 januari j.l. werd dhr. Rijvers bij Studio Sport gevraagd of hij hulp/advies/kennis zou kunnen en willen gebruiken van oud-internationals b.v. Sjaak Swart, Piet Keizer, Wim van Hanegem, Johan Cruyff en Wim Jansen. Verbazing alom. „Nee", dat was niet nodig. Vroeger had Rijvers zelf ook eerst Zeist doorlopen en hij had vervolgens amateurs getraind. „Laat de oud-internationals eerst maar beginnen de jeugd te begeleiden", zei Rijvers, want daar was hij zelf ook begonnen. Het lijkt er op alsof de bondscoach de kennis van de oud-internationals uit principiële en niet uit praktische overwegin gen wenst te benutten. Een bijzonder kwalijke zaak die het Nederlandse voetbal zeker niet ten goede komt. Meneer Rijvers, laat uw principes varen en gebruik ervaring van anderen die het best kunnen weten. Wij allen willen Nederland terug aan de top. A/ax-heyenoord 5-0: Ajax heeft gescoord. Klaas Nuninga (in de touwen) kan z'n blijdschap niet op. November 1966. (Foto. ANP

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1982 | | pagina 3