wel onze beste wedstrijd van dit seizoen gespeeld - liep het uitstekend. Ik geloof ech ter dat Ajax juist pech had ons te treffen. Wij zijn namelijk aan een goed seizoen bezig en vooral in die periode waren wij in vorm". Wat vind je van Ajax? Ardiles: ,,Dit Ajax is een erg jong team dat het in de toekomst ver kan schoppen. Het zal echter nog veel moeten leren en ervaring opdoen. Het zit wel boordevol talent. De beste speler is die Deen. Eh. Ja. Lerby. Dat is een hele goeie. Maar Ajax heeft meer uitstekende voetballers. Zoals die kleine, Olsen, dat zag je in Amsterdam wel". Over een half jaar begint in Spanje het wereldkampioenschap voetbal. Wat ver wacht je er van? Ardiles: „Het zal erg moeilijk worden om de Worldcup te behouden. Argentinië is één van de kandidaten voor de titel, met Brazilië en West-Duitsland. Mogelijk kunnen ook Engeland en de Sovjet-Unie een roi van betekenis spelen. Spanje? Elk land, dus ook Spanje, heeft kans op het kampioenschap, maar ik denk niet dat ze ver komen. De Argentijnse voetbalselectie zal reeds op 29 mei in Spanje aankomen. Al 74 dagen voordat de titelwedstrijd losbarst, komt de groep van Menotti bijeen. Totten- ham Hotspur heeft Osvaldo Ardiles al toegezegd hem vrij te geven. Ook Ricardo Villa kreeg toestemming, maar de bebaarde aanvaller is (nog) niet door Menotti uitgekozen. Ardiles is met Daniel Bertoni (spelend in Italië) de enige „buitenlander". Niks geen gezeur over het trainingskamp bij de geselecteerden. Ardiles moet zelfs de laatste veertien wedstrijden in de Engelse League missen. Ardiles: „Het is een vrij lange periode, maar zeker niet te lang. Het is gewoon nodig om zo n tijd bij elkaar te zijn. Ik wil hierbij Tottenham Hotspur bedanken voor de bereidwilligheid mij zo vroeg te laten gaan. Maar mocht mijn club zich voor een of andere bekerfinale (Europa-Cup, FA of League) plaatsen, dan hoop ik dat ik van Menotti vrij krijg". Zo'n drie en een halfjaar geleden veroverde Argentinië de wereldtitel door Neder land in een dramatische finale met 3-1 te verslaan. Ardiles: „Dat was voor mij de belangrijkste wedstrijd die ik tot nu toe gespeeld heb. Maar het moet voor iedereen het mooiste zijn wat er is: wereldkampioen worden Hoe bevalt het in Engeland? Ardiles: „Ik voel me hier op mijn gemak, het bevalt me opperbest. De overgang is gelukkig meegevallen. In het begin had ik het vooral moeilijk met de taal. Vooral toen mijn medespelers alleen Engels spraken en ik dat nog niet goed verstond. Maar dat duurde niet lang". Dat is te merken. In een hoog tempo antwoordt hij in zeer redelijk te verstaan Engels. „Nou, niet slecht", vindt hij zelf.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1982 | | pagina 15