Bon om lid te worden -§«- rijk. Het was ook sympathiek van Ajax dat het mij al die tijd alles heeft doorbetaald", verhaalt Ruud Krol. Verder staat Krol nog een herinnering bij van de Cupfinale tegen het Griekse Pa- nathinaikos (2-0 overigens door doelpunten van Van Dijk en Haan). Velibor Vasovic verkondigde na afloop in de bus op weg naar een feestje in hotel Brittania luidkeels: „Daar voorin zit mijn opvolger, RuudjeEen mooiere belofte kon Krol dat moment niet gedaan worden, zeker niet door de vertrekkende „Vasco". Merkwaardig genoeg was het dus niet Rinus Michels, maar Vasovic die Krol hardop tot Ajax' vrije verdediger voor de jaren zeventig uitriep. Krol: ,,lk betrapte mezelf er vaak opdat ik Velibor meer volgde dan de wedstrijden die Ajax speelde. Hij was mijn voorbeeld. Op zijn plaats wilde ik later gaan spelen". Vakantie was er voor Krol in de zomer van 1971 nagenoeg niet bij. Daarna, tijdens Ajax' trainingskamp, heeft Krol - in samenwerking met de toenmalige hulptrainer Bobby Haarms - hard aan zijn herstel gewerkt. „Langzaam maar zeker ben ik weer begonnen. Eerst met vier wedstrijden in het B-elftal, vervolgens met een kwartiertje in de wedstrijd tegen FC Den Haag en dan het duel tegen Sparta. In de eerste ont moeting was ik in het begin een beetje bang. Langzamerhand reageerde ik weer anders, werd ik feller op de man. Trainer Stefan Kovacs heeft er natuurlijk wel achter- heen gezeten dat ik terug zou komen in verband met de Europa-Cupwedstrijden, maar hij heeft de zaken geen moment willen forceren". Wordt vervolgd. Deze aflevering werd mede mogelijk gemaakt door het overnemen van een aantal passages uit de volgende artikelen: Terugblik op een kostbare beenbreuk. Ajacied Ruud Krol vertelde Eddy Poelmann over de gevolgen van zijn vorig seizoen opgelopen beenbreuk (Eddy Poelmann -1 -0, september 1971), Ruud Krol speelt vandaag voor het laatst als „Mister Ajax" (Cees van Nieuwenhuizen - Het Parool, mei 1980). HANS JANSSEN Vul onderstaande bon in, stuur deze naar „De Ajacied". Postbus 3664, Amsterdam. U krijgt dan informatie thuisgestuurd Naam: Adres: Postkode/Woonplaats: 25

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1981 | | pagina 27