TRANSFERNIEUWS Wenzlaff ontslagen en direct vervangen door Bruno Klötzer. MSV Duisburg moest overigens 155.000 DM neertellen voorZwamborn, een bedrag dat door een sponsor bijeen werd gebracht. Zwamborn zou volgens Der Kicker 5000 DM per maand gaan verdienen en een zogenaamde jaarprestatiepremie (naar het aantal gespeelde duels). Zwamborn werd - op verzoek van de toenmalige trainer Cor Brom - op 18 augustus 1978 door Ajax overgenomen van Vlaardingen. Sindsdien speelde hij 73 competitie wedstrijden waarin hij driemaal scoorde. Voorts kwam hij in 12 KNVB-bekerduels uit en was in 8 Europa-Cupontmoetingen van de partij. Cees Zwamborn was tot nu toe niet de enige Ajacied, waarvoor een club serieuze belangstelling toonde. Zo leek de transfer van derde doelman Sjaak Storm naar MVV in september slechts een kwestie van tijd. De jeugdige keeper bleef echter. Ook is er sprake van geweest dat Steen Ziegler naar Roda JC, zijn oude werkgever, zou gaan. Ook de Deen vertrok echter niet. Ziegler - aangetrokken om Ruud Krols positie in te nemen - verloor inmiddels zijn plaats als libero aan „youngster" Frank Rijkaard. Ziegler, in het Limburgs Dagblad: „Het is te gek dat vele clubs, waaronder Roda JC, zoeken naar een vrije verdediger. En ik zit op de bank. Aanvankelijk stond ik welwillend tegenover de gedachte terug te keren. In een gesprek met Ajax werd mij echter te verstaan gegeven dat ik niet weg mocht. Achteraf lijkt me dat wel beter, vooral voor mijn gezin. De kinderen zouden voor de derde keer in een vrij korte periode van school en woonplaats moeten veranderen. Die overweging heeft uiteindelijk bij mij de doorslag gegeven". Piet Schrijvers zag op zijn beurt zijn plannen doorkruist worden. In het NRC Handels blad lazen we: „Ik had graag naar Spanje gewild. Het was voor mij de enige mogelijk heid nog een goed contracht af te dwingen. Ik speel nu alweer een flink aantal jaren bij Ajax. Graag zou ik nog een keer goed aan de bak willen komen in het buitenland. Op een wereldkampioenschap sta je voortdurend in de etalage. Dan is het niet moei lijk een lucratief contract te verdienen. Jammer, ik zal het uit mijn hoofd moeten zetten. Ik kan nu alleen nog wegkomen door bij Ajax goed te presteren". Ajax was zelf ook op de transfermarkt bezig. Het opvallendste bericht kwam op don derdag 3 december: Johan Cruyff terug bij Ajax. Het Laatste Nieuws, een Belgische krant, meldde dat Ajax belangstelling heeft gehad voor Peter Nilsson, een 23-jarige linksbenige middenvelder van het Zweedse Östers Vaxjö. Club Brugge sloeg hem echter eerder aan de haak, omdat het merkte dat er meer kapers op de kust waren. „We dienden een strijd te leveren met Real Madrid en Ajax Amsterdam", aldus Antoine Vanhove, voorzitter van Club Brugge. Diezelfde vereniging heeft ook de 17-jarige Tjabko Teuben in haar gelederen. Het jeugdige talent werd weggehaald bij Ajax en door Spitz Kohn een eerste kans geboden. Martin Wiggemansen ten slotte zou 5 december een proefwedstrijd spelen bij het Belgische Beveren. De testcase ging niet door, omdat het duel werd afgelast. HANS JANSSEN 21

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1981 | | pagina 23