vooruit. Ik ben toen definitief doorgebroken onder Ivic. Wat die allemaal kon was ongelooflijk. Hoe die met de jongere spelers kon werken heb ik altijd de grootste bewondering voor gehad. Die is altijd bezig met voetbal. Hoe hij taktisch aan de slag ging is niet te evenaren, geloof ik. Hij is te vroeg bij AJAX weggegaan. Dat is echt jammer geweest voor de club. Hij had zich nu volkomen kunnen uitleven met deze jongé groep. De keren dat ik AJAX nu zie voetballen geniet ik toch weer van die jongens. Wat me alleen verbaasde was de wedstrijd tegen DHC. Als je toch pal na rust op 3-0 komt, mag je dat toch niet meer uit handen geven. De enige verklaring die ik er voor kan vinden is onderschatting. Ik weet nu zelf wat dat voor nivo is en ik had eerlijk gezegd verwacht dat ze ruim zouden winnen en er een show van zouden maken. Alleen verbaasde ik me er over dat er altijd gepraat wordt over de eventuele inzinking. Vanaf het begin van dit seizoen wordt dat al gezegd. Wat krijg je dan, de spelers gaan er zelf ook nog in geloven. Als er dan eens een keer slecht gespeeld is, zeggen de mensen al snel: zie je wel, daar is het vormverlies. De spanningen in de groep nemen snel toe en de spelers raken dan overgeconcentreerd, ze willen dan persé goed spelen. En dan juist lukt het niet. Om uit dat dal dan weer boven te komen is gewoon erg moeilijk. Misschien is het daarom toch erg belangrijk dat Johan Cruyff komt. Johan kan vooral op dit gebied erg veel betekenen voor de jonge spelers. Vooral in mentaal opzicht. Ik heb Johan zelf nog meegemaakt, wanneer hij na het seizoen in Amerika bij ons kwam meetrainen. In de meeste partijtjes die hij dan op de training meedeed won zijn ploeg 8 van de 10 keer. Dit heeft vooral te maken met de mentale invloed die hij heeft op de andere jongens. Je ziet die jongens groeien. Nu wordt het er in de pers wel erg veel negatief geschreven en gesproken over Johan, maar dat is allemaal onzin. Hij was en is misschien nog wel de beste speler van de wereld. Ik hoop dat de pers dat ook inziet. Het is misschien jammer dat er een jonge speler voor hem moet wijken. Ik neem niet aan dat een oudere speler er voor Johan uitgaat. Je leert nog steeds het meeste op het veld. Je hebt gelukkig nog mooie momenten meegemaakt met AJAX. Noem er eens wat op. Pim: Ik heb er natuurlijk vele meegemaakt. Wat de wedstrijden betreft springen er twee uit. AJAX-Juventus en de return de thuiswedstrijd van AJAX tegen Atletico Bilbao. Tegen Juventus speelden we twee keer 1-1 en werden we door strafschoppen uit geschakeld. Dat Juventus speelde toen met 9 internationals, die er later bij waren in Argentinië. Tegen Bilbao was het vooral fantastisch omdat we toen thuis een 2-0 uitnederlaag goedmaakten met 3-0. Dat was met een grandioos publiek toen. Die hebben de wedstrijd toen voor een groot deel voor ons gewonnen Dat mis ik op het ogenblik toch wel een beetje. Er zitten zo weinig mensen op de tribune. Jammer genoeg moet ik zeggen, want vooral het huidige AJAX verdient m-ar publiek. Verder I heb ik een schitterende tijd met de jongens gehad waar ik toen mee speelde. Ik hoef i maar jongens te noemen zoals Geels, Erkens, Schoenaker en Dusdaba. Dat mis ik eigenlijk wel een beetje. Er was altijd wat te lachen binnen de groep. Ik geloof dat dat later wel wat minder is geworden. Maar verder heb ik er toch makkelijk afscheid van kunnen nemen. Ik heb het zien aankomen. TON LIMMEN 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1981 | | pagina 11