Interview met Pim van Dord Pim, gekomen uit de eigen jeugd van AJAX, is al weer enige tijd uit ons gezichtsveld verdwenen. Afgekeurd. Een slopende blessure maakte dat hij te vroeg met het voet bal moest stoppen. Je zou verwachten dat hij het daar erg moeilijk mee zou hebben gehad en nog heeft. Niets is minder waar. Hij is echter net zoals hij voetbalde, nuchter Samen denken we dat hij nu nog zou kunnen speien bij AJAX. Dit nivo is er echter niet meer bij voor hem. Zoals ook Wim Meutstegeal heeft gezegd: „Op dit nivo kan je niet mee voor 80%. Alleen 100% fitte spelers kunnen mee". Voetballen doet hij nog welen wel bij AFC, de hoofdklasse van de amateurs dus. Wil je eerst eens vertellen hoe en wanneer het allemaal is begonnen omtrent de blessure? Pim: Die blessure heb ik opgelopen in oktober 1978 tegen Vitesse. Ik kreeg de bal aangespeeld en ging van eigen helft af de diepte in. Die spits van hen wilde met een sliding mij de bal afhandig maken, maar dat lukte niet. Jammer genoeg raakte hij mij bij mijn achillespees. Ik kon toen niet verder spelen, maar ernstig zag het er op dat moment niet uit. Op het eerste gezicht leek er niets kapot; dat kwam er pas maanden later uit. Jammer genoeg. Het was dus aanmodderen in die maanden. Dat komt een voudig omdat je dat niet opeen foto kan zien. Een scheurtje in een pees is alleen maar te voelen. En als het dan een klein scheurtje is dan voel je dat niet. Daarom heeft het zo lang geduurd. Ik was al weer begonnen met looptraining en dat heeft die pees steeds verder doen afscheuren. Toen was het ineens ook duidelijk te voelen. Achteraf zeg je, was die pees maar direkt kapot geweest. Dan wordt je ook direkt geopereerd en is alles weer vrij snel over. Nu was het zo dat ik na de operatie weer te snel ben begonnen met trainen, en dat is funest geweest. Je gaat dan weer te snel spelen omdat er op dat moment weer blessures zijn bij andere jongens. En zo ga je maar door. Een voetballer moet eigenlijk altijd geremd worden na een blessure. Hij wil nl. altijd sneller terugkomen dan eigenlijk medisch verantwoord is. Op het ogenblik speel je weer, bij AFC. Hoe gaat dat? Pim: Ik voetba dit seizoen weer voor het eerst. Dat komt omdat ik vorig jaar te laat was met de overschrijving. Ik ben bij AFC gekomen door Theo Husers, ook een oud-Ajacied. Deze speelde daar al en heeft mij overgehaald om te komen spelen. Op dit nivo kan ik nog makkelijk meekomen. Je traint maar 2 keer in de week en het gaat allemaal wat gemoedelijker. Voor een nivo als dat van AJAX kom ik gewoon kracht te kort, en die kracht komt ook nooit meer terug. Ik heb toch nog wel wat moeite om te spelen op amateur-nivo. Niet, hoe er gespeeld wordt maar vooral de instelling. Als er verloren wordt is dat jammer maar meer ook niet. Dat was ik natuurlijk niet gewend. Lang zamerhand ben ik er in gegroeid. Ik speel nu weer echt met plezier. Maar als ik dan kijk naar het huidige AJAX dan denk ik wel eens: daar had ik nu ook kunnen spelen. Maar het is absoluut niet zo, dat ik met de pest in mijn lijf terug kijk. Daar ben ik te nuchter voor. Je hebt meestal een 1-jarig kontrakt getekend bij AJAX. Waarom? Pim: Ach, je bent jong en nog volop in ontwikkeling. Als je dan voor 3 of 4 jaar tekent dan zit je daar ook aan vast. Nu tekende ik altijd maar voor 1 of hooguit 2 jaar en als je dan weer een beter seizoen had gedraaid, stond je ook weer sterker bij de kontrakt- bespreking. Dat heeft voor mij wel zijn waarde bewezen, leder jaar ging ik er weer op 8

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1981 | | pagina 10