De Ajacied Verschijnt 10x per jaar Nummer 9 - 1980 November 1980 Inhoud o.a.: Interview met Leo Beenhakker Terugblik op Bayern München F-Side Corner Dit is dan alweer het één na laatste nummer van dit jaar. We houden deze redaktionele pagina dit keer erg klein, want we hebben ontzettend veel kopij. Vooral het interview met Leo Beenhakker is vrij lang geworden. U kunt uw kopij overigens altijd insturen naar postbus 3664 in Amsterdam. Vanzelfsprekend kunnen we echter niet alles plaatsen en wij hopen dat u daar begrip voor heeft. Ontzettend droevig nieuws ontvingen we van de nabestaanden van ons lid en voetballer van ons supportersteam HANS STRIK. Op zeer jeugdige leeftijd (24 jaar) is hij ons plotseling ontvallen. Wij danken Hans voor zijn immer getoonde sportiviteit en wensen zijn ouders veel sterkte toe in deze moeilijke dagen. Het is voorbij. Ajax ligt eruit (de Europa Cup). Bayern München bleef met een totaalscore van 6-3 aan de voordelige kant van de balans. In het Westduitse Beieren leek Ajax (evanals in 1973) opnieuw op weg naar een verrassende triomf. Het schitterende openingsdoelpunt van Frank Arnesen (zeven jaar geleden zette Piet Keizer Ajax op een evenzo fabuleuze wijze op een 0-1 voorsprong) werd door Bayern echter beantwoord met vij treffers, waarvan het merendeel niet bestond uit uitgespeelde situaties. In Amsterdam moest Ajax dus een marge van vier doelpunten overbruggen. Binnen achttien minuten stond Ajax al op de helft en zelfs de meest doorgewinterde Ajax' supporter begon zowaar in een sensatie van de eerste orde te geloven. Die bleef uit. Nadat Piet Schrijvers (uitstekend op dreef) de Westduitse „gasten" verscheidene malen van een goal had afgehouden, was het zo'n acht minuten voor tijd toch weer Karl-Heinz Rummenigge, die de roos trof. Al met al een hoopgevend resultaat: 2-1 zege op -ja, het is niet anders- een van de sterkste teams van Europa.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 3