Zo, dat was de post, nu heb ik zelf nog wat mededelingen: Het is in ons aller belang dat de F-Side een groot en sterk legioen is. Deze maand kregen we meerdere klachten, dat jongens die al jaren meelopen, plotseling aange sproken worden als „stille" en verjaagd worden. Zo gooi je wel je eigen ruiten in natuurlijk. Verdraag elkaar en hou de rijen gesloten. We zijn toch al niet te groot. Alle foto's in de artikelenhoek zijn vernieuwd; door de prijs van het zilverpapier is de prijs iets gestegen, maar nog altijd veel goedkoper dan in de winkel. Meneer Barend, een ongelooflijk trouwe Ajax supporter, geeft ons regelmatig nieuwtjes door en is intensief in de weer met het wel en wee van Ajax. Bedankt daarvoor! Bij een zaalvoetbaltoernooi in Stuttgart hebben Feyenoord supporters zich mis dragen en Stuttgart fans met F-Side emblemen aangevallen. Voortijdig heeft de supp. ver. van Feyenoord zich teruggetrokken. De Stuttgart supporters staan pal achter Ajax. Bij Nac-Ajax gingen we een tribune op met erboven geschreven: Gaskamer. Vaak worden we voor „joden" e.d. uitgescholden en horen we opmerkingen als: ze hadden jullie moeten vergassen. Samen met 2 maten van me ben ik de dag na Bayern-Ajax naar het concentratiekamp Dachau geweest, waar je de verschrik kingen van de Nazi-beulen nog kunt zien. Ongelooflijk, wat een mensonterende teostanden waren dat. Laten we daarom waakzaam zijn èn blijven, dat zoiets nooit meer voorkomen kan. En laat die andere supporters dan maar schreeuwen - ze zijn niet wijzer. Bij Sparta-Ajax was vak S van Feyenoord massaal aanwezig en zij lieten hun aanwezigheid blijken door veelvuldig agressief optreden tegen de F-Side en andere Ajax supporters, die door hun kleding opvielen. De K.N.V.B. kan bij de planning voor een nieuw seizoen beter of zaterdag, of zondag a,s speeldag verplicht stellen. Dan heb je dit soort incidenten niet meer, of minder. Deze agressie vraagt weer om een reaktie (wraak?) en ongetwijfeld zal Ajax-Feyenoord een pittige wedstrijd buiten de lijnnen te zien geven. Die wedstrijd is nog ver weg, maar op 6 december is Feyenoord-Ajax in Rotterdam. Ga daar niet in klubkleuren heeh, tenzij je in een grote groep bent. Verspreid je niet teveel, maar ga massaal naar binnen en hou ook buiten het stadion de groep bij elkaar. Probeer, voor zover het van jullie afhangt, de vrede te bewaren en wees supporters, Ajax waardig. Het zijn moeilijke weken voor Ajax en voor haar supporters. Laten we de rijen gesloten houden, evt. vuile was binnen houden, konstruktief opbouwend werken en de schouders er samen onder zetten. Geen paniek, het seizoen is nog lang, na de winterstop zijn de meeste spelers weer gezond en zet Ajax aan voor de eindsprint. Europees voetbal is een „must" en dat moet ook bereikbaar zijn met deze kwaliteit. Sterkte allemaal, beterschap voor alle geblesseerden en Ajax: Ontzettend veel sukses toegewenst! Ajax is mijn glorie - Ajax is mijn klub Tjeerd 28

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 30