Pirn van Dord is gestopt met voetballen Omtrent de ongekende lange rij blessures, die Ajax momenteel teistert, heeft trainer Leo Beenhakker inmiddels één zekerheid. Pim van Dord, de voorstopper (in het verleden ook rechter- en linkervleugelverdediger) zal er niet meer bij zijn. Op 22 september jongstleden werd hij definitief afgekeurd voor de betaalde voetballerij. Op 8 oktober 1978 liep Van Dord de -naar nu blijkt- fatale achillespeesblessure op. In het voorafgaande seizoen '77-78 was hij in alle wedstrijden van de partij. Op 12 januari 1979 werd hij in het Amsterdamse St.Lucasziekenhuis geopereerd. Toen als was het zeker, dat-ie tot aan het eind van '78-79 verstek moest laten gaan. Begin mei moest hij opnieuw onder het mes. Op het eind van het vorige seizoen speelde Van Dord vier „hele" wedstrijden: uit tegen FC Utrechtt, FC Den Haag en Excelsior (de kampioenswedstrijd) en de thuisbeurt tegen Sparta, waarin toen Willem Kieft debuteerde. Verder speelde hij toen ook mee in de uitwedstrijd tegen Omonia Nicosia (zijn laatste Cupwedstrijd) en het bekerduel in Amsterdam tegen PSV. Pim van Dord werd op 7 augustus 1953 geboren en startte zijn loopbaan bij Ajax alstienjarige. Een „produkt" van eigen kweek dus! Hij werd eenmaal uitverkoren voor Jong Oranje. Hij speelde 137 kompetitie-wedstrijden, debuteerde in '73-74 tijdens de wedstrijd Ajax - FCTwente (9-9-73:1-1),alsinvallervoorJohan Neeskens. Hij speelde 20 Europa-Cup wedstrijden, debuteerde op 18-9-74 in de uitwedstrijd tegen Stoke City (1-1). Zijn laatste was die tegen Omonia Nicosia. Met het afscheid van Pim van Dord verliest het Nederlands voetbal een speler, sportief en op de nominatie staande international te worden. Verschillende malen wist hij bovendien van afstand te scoren en toonde hij zich een bekwame verdediger-in de nabijheid van Ruud Krol, Wim Suurbier, Barry Hulshoff en Piet Schrijvers. Pim het ga je goed! Hans Janssen 20

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 22