dan zien we dat de sponsor bepaalde spelers aantrekt, zoals Beckenbauer of een spelers als Kaltz een kontrakt geeft. Ze zijn dan in principe eigendom van de sponsor. Ik zie dat bij Ajax niet gebeuren. De andere manier van sponsoring is inderdaad de shirtreklame. Dan speelt Ajax met de naam van de sponsor op het shirt. Daar krijgt Ajax dan geld voor. De besteding van dat geld is dan ook vrij aan Ajax. Nogmaals, we zien wel hoe het loopt. Hoe hoog is de prijs die een trainer moet betalen om hoofdtrainer bij Ajax te zijn? Leo: Die prijs is erg hoog. De laatste maanden ben ik jaren ouder geworden. Mijn haren waren rood, maar worden langaam grijs en dat staat niet. Hoeveel uur ik hier bezig ben is ook niet meer te schatten. Mijn kop krijgt er met de dag meer rimpels bij Maar dat is allemaal niet zo erg. Het wordt pas oppassen als mijn gezin eronder gaat lijden. Dit is nu al af en toe het geval. Mijn kinderen op school hebben het na iedere nederlaag moeilijk. Ze gaan dan niet graag naar school. Ze worden er dan steeds op aangevallen. Dat is niet leuk. Aan de andere kant ben ik zo waanzinnig verknocht aan dit werk en aan deze klub, dat ik toch hoop dat ik het werk hier kan en mag afmaken. Er staan zoveel leuke dingen tegenover. Nogmaals Jantje Weggelaar, 3 jaar geleden A2, en die heb ik kunnen brengen tot wat hij nu is. Hij was nota bene rechtsbuiten. En dan weer Frank Rijkaard met die trouwe (ik citeer nu) „hondeogen Samen met Wim Kieft komen ze alle drie na Bayern letterlijk leeg, maar dan ook totaal leeg, in de kleedkamer. Dan denk ik weer wat is dat mooi. Het klinkt allemaal erg kinderachtig, maar toch voel ik het zo. Dan is het weer waard om geleefd te worden. Eén ding wil ik nog wel kwijt, en dat is het volgende. Toen ik de verantwoordelijkheid overnam van Cor Brom ben ik daar zo ingestapt. Zonder ook maar enige vorm van taakomschrijving. Achteraf moet ik dan ook zeggen dat dat een nadeel voor me is. Ik heb geen afgebakend terrein wat specifiek onder mijn hoede is gekomen. Met een vaste taakomschrijving weet iedereen waar hij zich aan te houden heeft. Jammer, maar waar. Dit was dan 2 uur Leo Beenhakker. Een man, die het uiterste doet voor Ajax. Een man die zich vol overgave stort op het werk wat hem nog te wachten staat en die alleen maar hoopt dat hij het werk kan afmaken. Leo bedankt en alle sterkte toegewenst voor de komende moeilijke tijd die je nog te wachten staat. Ton L. 13

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 15