wat me tot nu toe nog nooit was gebeurd is nu wel het geval, nl. ik heb een Ajax-hart gekregen. Je weet niet wat je hier overkomt als je hier werkt. Het is een ziekte geworden, een Ajax-ziekte wel te verstaan. Met hart en ziel ben ik voor deze klub bezig. Een ander punt wat ik wil stellen om door te gaan is dat ik alle spelers goed ken. De basisspelers is natuurlijk voor niemand een probleem, maar vooral de jeugd. Wanneer er een nieuwe trainer komt heeft hij toch weer tijd nodig om zich in te werken. Dit is alleen maar nadelig dacht ik Is dit een soort pleidooi voor jezelf of zie ik dat verkeerd? Leo: Ach, een pleidooi voor mezelf wil ik niet zeggen. Wat ik er eigenlijk alleen maar van wil zeggen is dit. Welke trainer, onder dezelfde omstandigheden als ik nu, had het anders kunnen doen. Beter. Alle narigheid die we nu hebben met alle blessures krijg je normaal gesproken nooit in een zo korte tijd. En met mij hoeft niemand medelijden te hebben Ik kom overal aan de slag. Alleen, bij dit Ajax zit toch een grote toekomst. We moeten alleen 'ns ophouden om over vroeger te praten. Met Ruud Krol is de laatste der Mohikanen vertrokken. De laatste uit de jaren zeventig. We beginnen nu aan de jaren tachtig en die zullen een nieuw Ajax te zien geven. Een ander Ajax weliswaar, maar daarom nog geen slecht Ajax. Je ziet het door heel Europa heen dat de topklubs van weleer teruggevallen zijn. Wat Ajax gepresteerd heeft is toch al uniek. Dit kan geen ploeg ons na zeggen. Niemand. De klub speelt al 17 jaar onafgebroken inde Europa Cup, en met veel sukses. Alleen de 18e en volgende keren moeten ook komen. We kunnen niet zonder dit toernooi. Het enige wat ik nog wil vragen van de supporters is: geen ons de tijd en laat ons niet vallen. Dat stukje krediet is er toch wel opgebouwd in de laatste jaren hoop ik? Dan komt de pers er nog bij. Wil de pers je positief blijven benaderen? Leo: De pers is erg belangrijk. Zij kunnen er in ieder geval voor zorgen dat ze je wat krediet geven naar je supporters. Ik zelf heb wel een goede band met de pers. En om gekeerd denk ik ook dat ik van de pers wel wat krediet heb gekregen en nog zal krijgen. Je moet er alleen als klub voor zorgen dat de public relations naar buiten goed verzorgd worden. Maar waar we ook over praten, feit is dat we de beste p.r. bedrijven door op het veld goed te presteren. Daar gaat het tenslotte om. Een vraag die iedere supporter zich stelt is: blijven Frank en Sören bij Ajax. Voor een goede toekomst zijn ze onmisbaar. Leo: Die vraag was te verwachten natuurlijk. Laat ik één ding heel duidelijk stellen ledereen maar dan ook werkelijk iedereen weet hoe belangrijk deze jongens zijn. ledereen is er ook van overtuigd dat ze moeten blijven. Alles, maar dan ook alles zal worden gedaan om ze te behouden. Het punt is echter dat half Europa deze jongens wil hebben. En als je dan weet dat ze bijv. in Engeland niet terug deinzen voor transferbedragen van 4 a 5 miljoen en in Spanje zijn ze nog gekker, dan begrijp je dat het ergens voor Ajax ophoudt. Je moet alleen van mij aannemen dat er binnenin Ajax hard gewerkt wordt om ze vast te leggen, we hebben één geluk. Frankie en Sören zijn net als ik echte Ajacieden geworden. Ze zijn bij Ajax groot geworden. Aan de andere kant zijn het natuurlijk profs, voor wie geld erg belangrijk is. Het enige wat ik nu nog kan doen is afwachten of het bestuur eruit komt. Maar ze zitten niet stil. Ze wachten ook echt op een aanbod van Ajax. Deze jongens spelen het spel eerlijk en open. Ik hoop natuurlijk dat ze blijven, dat spreekt voor zich. De shirtreklame komt eraan, mevr. Gardeniers heeft het in principe al goed gekeurd. Met de shirtreklame komen er gelden vrij, die misschien besteed kunnen worden om Frank en Sören te kunnen behouden. Zitten daar mogelijkheden? Leo: Ik heb ook gehoord dat de shirtreklame er kan komen. Een tweede is natuurlijk of die aangewend kan worden om twee spelers te kunnen behouden. Binnen Ajax is daar niet over gesproken op dit moment. Ik weet dat dus niet. Konkreet kan ik er niets over zeggen. Het berióht hierover is er pas twee dagen. Er bestaan alleen meerdere vormen van sponsoring. Als we in Duitsland kijken en vooral bij de Hamburger S.V. 12

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 14