je zak. Dan, in de 46e minuut, kom je op 1-1. Dit was een doodsteek. Anders kan je in de rust weer wat orde op zaken stellen en nieuwe taktische dingen bespreken. Als trainer kan je niets meer doen als de spelers op het veld staan. Voeg daarbij nog het voldongen feit dat ik niemand kon wisselen, dan weet je wel hoe we er voorstonden En waarom ik het laatste kwartier Frank Rijkaard er niet in heb gezet? Wat men niet weet is-en met „men" bedoel ik de pers en de supporters-dat Frank er mentaal niet tegen opgewassen was die avond. Ik zie in de dagen voorafgaande aan de wedstrijd dat hij er niet in gelooft. En ik kan toch geen speler inzetten, die niet in zichzelf gelooft? En verder zat er niemand op de bank. Na zo een wedstrijd ben je dood en dood ziek. Ik durf hier te stellen dat we meteen volledig Ajax hier bij Bayern met een kleine nederlaag waren weggekomen. Dat hadden we dan in Amsterdam voor 65.000 mensen goed gemaakt. Het is er helaas niet van gekomen. Dan kom je terug in Amsterdam en moet je de volgende ochtend weer aan het werk. Dat kan nooit blij zijn? Leo: Je moet wel blij en opgewekt zijn als trainer. Als je als de technische staf al met een kater rondloopt wat moet je dan van je spelers verwachten? Je loopt natuurlijk wel met een kater rond, maar dat mag je niet tonen. De spelers kunnen nog met elkaar praten over datgene wat er gebeurd is, maar ik moet ze juist uit die situatie vandaan praten. En dat is erg moeilijk. Als er iemand de gods gruwelijke pest heeft aan ver liezen, dan ben ik het wel. Dan lig ik 's avonds in mijn bed alleen maar naar het plafond te kijken en voor de rest niets. Een klankbord heb ik niet. Dan komt alles op je af. Alleen op mij. Als het slecht gaat is het altijd de trainer en krijg je geen hulp. Als je kampioen wordt is ineens iedereen kampioen, behalve de trainer. Dit is geen klagen hoor, maar de realiteit. Maar dat weet je als je eraan begint, je moet daar ook niet over lopen zeuren. Misschien vreemd, maar als ik weer met de jongens bezig ben, heb ik er weer zin in ook. Het werken met deze groep bevalt me uitstekend. Ik hoop alleen dat ik mijn werk hier kan en mag afmaken. In Vrij Nederland heeft de heer Harmsen gezegd dat Leo Beenhakker niet ontslagen wordt. Is dat een geruststelling voor nu en voor de toekomst? Leo: Ik heb dat stuk ook gelezen en wacht wat dat betreft verder maar af. Bij Ajax zijn we met z'n allen van één ding goed doordrongen en dat is, dat we niet in paniek moeten raken. Dat wil dan ook zeggen dat we geen overhaaste aankopen moeten doen. Alles wat we moeten doen is het vizier gericht houden op de toekomst en niet alleen op de komende weken. Wat hebben we eraan om nu enkele spelers te kopen, die we zelf ook hebben, maar om wat voor reden nog niet beschikbaar zijn. Als we spelers kopen moet het op langere termijn ook een versterking betekenen. Als we nu eens rustig gaan analyseren wat we hebben, dan kom je tot een sterke vaste kern van 6 a 7 spelers waar we nog jaren mee door kunnen gaan. Die kern is wel bekend, neem ik aan. Daarbij bezitten we ook nog een goeie jeugd. Daar bedoel ik dan niet alleen mee de nu al bekende spelers, maar ook spelers als Vanenburg, Kraay en een Van Het Schip. Dit zijn ook drie jongens, die een toekomst hebben binnen Ajax. Vergeet verder ook niet een jongen als Keje Molenaar, die voor Ajax een gouden aankoop zal blijken te zijn. In de toekomst zie ik Keje net zo'n voetballer worden als Ruud Krol nu is. Het moet echt niet zo erg zijn om een klein stapje terug te doen nu. Meer dan een klein stapje mag het echter niet zijn. De bedoeling is dan ook om na dit jaar of even tueel volgend seizoen drie stappen vooruit te kunnen zetten. Het liefst met deze jongens die we nu hebben en dan een paar aankopen. Dit moeten dan wel gerichte aankopen zijn, jongens die het elftal mede kunnen dragen. Europese toppers waar het publiek ook weet voor komt. We moesten spelers hebben waar het publiek weer een idool in kan zien. Als we dit kunnen realiseren zonder een te grote stap terug te hoeven doen, zie ik de toekomst met veel vertrouwen tegemoet. Ik hoop alleen dat ik dat proces zelf kan meemaken en afmaken. Vorig seizoen werd er tegen me gezegd dat ik geen internationale ervaring had. Dat kan nu nog onmogelijk worden gezegd. Ik heb half Europa gezien en overal was het gras groen en de doelen van hout. Vorig seizoen heb ik ongelooflijke hulp van Bobby Haarms gehad. Die man heeft alles al een keertje meegemaakt en vindt dan ook niets meer vreemd. Samen met hem heb ik dan ook al vele stormen getrotseerd. Nogmaals, ik hoop dat ik het af kan maken. Want

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 11