De Ajacied 0 Verschijnt 10x per jaar Nummer 5 -1980 16 juni 1980 Inhoud o.a.: Interview Bobby Haarms Seizoenkaarten Overzicht seizoen 1979-1980 Het voetbalseizoen zit er al weer geruime tijd op. Het lang verwachte, doch bijna niet behaalde kampioenschap is in de boeken bijgeschreven en door sommigen al reeds weer vergeten. We laten (na de Europese kampioenschappen) de boel even de boel en gaan van een hopelijk heerlijke vakantie genieten. Daarna pakken we de draad wederom op en gaan we ons richten op een nieuwe kompetitie met hopelijk veel publiek. Tevens voor Ajax weer een herkansing in de strijd om de Europacup I met een sterke bezetting. Real Madrid, Liverpool en Cupwinnaar Nottingham Forest maken het kwa tegenstander bijzonder aantrekkelijk, niet alleen voor de supporters, maar ook zeker voor de penningmeester. Wat ons betreft toch liever de eerste ronde maar een wat mindere tegenstander. Vrijwel direkt na de bekerfinale tegen Feyenoord heeft Ajax deelgenomen aan een toernooi bij Paris St. Germain in Parijs. Mede door het vertrek van Ruud Krol (laatste man stonden nu om beurten Van Dord en Zwamborn) en vele blessures heeft Ajax er niet veel van kunnen bakken. In de eerste wedstrijd tegen Paris St. Germain verloor Ajax met 3-2. Door dit resultaat moest Ajax twee dagen later uitkomen tegen Benfica. Met 5-1 werd Ajax verslagen en eindigde op de 4e en laatste plaats. Lerby kon vlak voor tijd Ajax' enige tegentreffer produceren. In deze wedstrijd kwamen o.a. voor Ajax de nieuwe aankopen c.q. jeugdspelers Van Roon, Uittenboogaard en Martinez in het veld. Een geplande vriendschappelijke wedstrijd in Griekenland en Egypte werd kort tevoren afgelast. De gele kaarten die Boeve en Ling in het bekerduel tegen Feyenoord opliepen hebben al direkt gevolgen voor de nieuwe kompetitie. Ling werd 1 wedstrijden Boeve 3 wedstrijden geschorst. Tot op heden heeft slechts één speler Ajax verlaten. Ton Blanker gaat het komende seizoen spelen voor het Portugese Guimares. Als nieuwe krachten werden tot nu toe aangetrokken Keje Molenaar en Piet Hamberg. De eerste trainingsdag zal zijn op 14 juli a.s. Wij besluiten deze redaktionele pagina met u een fijne vakantie toe te wensen met veel zon. De volgende Ajacied zal door deze zomervakantie medio augustus ver schijnen.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 3