TER VERDUIDELIJKING Alle cijfers zijn bijgewerkt tot en met de laatste vriendschappelijke wedstrijd van Ajax (tegen Benfica op 22 mei) en dus voor het begin van de EK. Zodoende zijn de komende interland in Italië en het oefenduel op 5 (of 7?) juni in Denemarken tegen Fremad Amager, de ex-klub van Arnesen en Lerby, niet in de statistiek betrokken. Op de EK zullen we later terugkomen. Overigens scoorde Ray Clarke dit jaar bij Club Brugge acht wedstrijden en scoorde driemaal, voordat hij eind november bij het Engelse Brighton tekende. Hans Erkens kwam pas laat op gang bij RWDM, toch kwam hij in 13 ontmoetingen tot drie treffers. Hij zou wegwillen en in België belangstelling genieten, doch ook in Neder land aan het oriënteren zijn. Ruud Kaiser kan terugkijken op een geslaagd eerste seizoen bij FC Antwerp, waar hij definitief zal blijven: 9 goals in 26 duels. Tot op heden (eind mei 1980) heeft Ajax voor het komende seizoen vast kunnen leggen: Van Roon (ex-EDO, twee jaar), Keje Molenaar (ex-Volendam, verdediger, drie jaar) en Piet Hamberg (ex-Servette, drie jaar). Mogelijk zou ook de 18-jarige vleugelspits van het Deense Naestved, Olsen, gekontrakteerd zijn. Ajax had in het „verleden" belangstelling voor Balkestein, Magyar, Willy Geurts, Brylle, Van de Korput en nóg voor Ziegler (ex-Roda JC en nu bij Hvidovre) en Per Röntved, ook al een Deen. Balkestein tekende echter voor 4 jaar bij Feyenoord; Magyar (ex-Ujpesti Dosza) bij Club Brugge; Willy Geurts voor 2 jaar bij Anderlecht nadat er sprake van was, dat hij in het Parijse toernooi (20 en 22 mei) mee zou spelen; Brylle al veel eerder bij Anderlecht en Van de Korput zal wel naar Italië gaan. Zwamborn en Jager hebben inmiddels een zo laag kontrakt aangeboden gekregen, dat zij zouden kunnen vertrekken. Meutstegen en Bonsink zijn ook al in het buitenland aan het zoeken. Hans Janssen.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 31