Ajax is vooral de wedstrijden die hij voor het militaire elftal heeft gespeeld. Inter nationale ervaring is voor dit soort jonge spelers erg leerzaam." Dan de grillige superstar Tscheu La Ling. Wij vanaf de tribune denken wel eens dat hij geen emoties heeft. Klopt dat? „Bij Tscheu lijkt het misschien zo, maar dat is toch niet zo. Ik herinner mij van de bekerfinale van vorig jaar tegen F.C. Twente, dat hij dolblij was met die beker en bij mij zeer geëmotioneerd overkwam en met een brok in zijn keel stond. Hij is ook een van die spelers die het elftal kunnen dragen. Maar door de blessures in het tweede gedeelte van het seizoen heeft hij die rol niet meer volledig kunnen vervullen." De grote afwezige van dit seizoen is Pim van Dord. „Wij verwachten dat Pim er volgend seizoen weer bij is. Hij is zeer belangrijk voor Ajax. Pim is een van die jongens die ik nog heb meegemaakt uit de Ajax-jeugd. Iemand met een uitstekende mentaliteit. Hij heeft dit seizoen bewezen dat hij het voetballen nog niet is verleerd. Daar weet Leo van Veen van mee te praten. Maanden niet gespeeld en dan toch zo een speler uitschakelen, da is grote klasse!" Ajax ten opzichte van het publiek. Ajax krijgt voor een Europese topklub, wat het toch is, veel te weinig publiek en dan meestal nog uit de provincie. Wat vindt u daarvan? „Dat is geen nieuw probleem. In de glorietijd van Ajax met Cruyff, Keizer, Neeskens, Swart enz. zaten er ook niet al te veel mensen op de tribune. Gemiddeld ook niet meer dan ongeveer 17 duizend en toen waren we wereldtop. Volgens ons is er een oorzaak te vinden in het feit dat de hele akkommodatie niet bepaald modern meer is. Dat klopt ook wel, maar we hebben wel een van de gezelligste stadions van Nederland, ledereen zit dicht op het veld en heeft overal goed zicht." En waarom is het stadion nog niet overdekt en zijn de zitplaatsen niet vervangen door kuipstoeltjes? „Ik zou graag willen dat het stadion verbeterd werd, maar de hoofdoorzaak van het geringe aantal bezoekers ligt volgens mij meer in het feit dat Amsterdam niet Ajax- minded is. Onze grootste groepen supporters zitten duidelijk buiten Amsterdam. Denk maar eens aan het aantal aanvragen dat ik en ook jullie als Ajacied krijgen voor Europacupwedstrijden. Zeer vele aanvragen komen uit de drie noordelijke pro vincies en verder uit het hele land. We zullen ermee moeten leren leven. De spelers doen er in ieder geval nu veel meer aan om het publiek te binden. Vroeger werd eigenlijk alleen de ere-tribune gegroet, nu gaan de spelers ook zeer bewust naar de F-Side toe. Denk maar eens aan de kampioenswedstrijd. Naafloop liepen de jongens zeer spontaan naar de F-Side toe. De spelers zijn zich ook zeer wel bewust dat ze de supporters nodig hebben." Laatste onderwerp wat ons betreft: de pers. Is de pers soms niet erg moeiljik? „Ach, wat heet moeilijkje kent iedereen zo langzamerhand wel. Er staat bij mij altijd één ding voorop en dat is het belang van Ajax. Voor de spelers geldt eigenlijk het-

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 11