spelers in de kleedkamer met elkaar aan het praten waren en de trainer kwam binnen het gesprek stokte. Dit gebeurt niet als ik binnen kom. Wederzijds vertrouwen zou je dat kunnen noemen. Daar ben ik erg blij mee. Dit houdt echter niet in dat er een gat ontstaat tussen de hoofdtrainer en de spelers." Even terugblikken op het afgelopen seizoen! We zijn zeer sterk begonnen. Tot aan de winterstop liep alles op rolletjes. We maak ten zeer veel doelpunten en het liep gewoon lekker. Dan komt er een periode dat het wat moeilijker gaat. De pers haakt daar dan direkt op in en dan krijg je de verhalen dat we een spits missen. Die hadden we gewoon niet. Je hoorde er eigenlijk niemand over totdat het wat minder ging. Toen het goed liep hadden we veel scorende middenvelders, die moeilijk af te stoppen waren. Totdat de blessuregolf bij Ajax kwam. Blessures van Pim van Dord, de operatie van Frankie, het wegvallen van Ling, dat spreekt allemaal mee. Daarbij kwamen de schorsingen van Sören Lerby en Dick Schoenaker en ga zo maar door. Dat houdt dan in dat je het met een veel te kleine selektiegroep moest doen. Deze groep werd zowel lichamelijk als geestelijk overbelast. In de groep zitten veel jonge jongens, die de noodzakelijke routine missen. Dit is ze niet kwalijk te nemen, dat is gewoon een gegeven. Voetballen kunnen ze allemaal, maar ervaring krijg je pas in de loop der jaren. Daarbij komt ook nog dat Ajax van de buitenwacht gewoon niet mag verliezen. Gebeurt dat wel dan lijkt het wel een begrafenis. We zijn hieraan wel gewend geraakt, ledereen verwacht namelijk dat wij winnen. Alleen is dat niet atijd mogelijk. Men moet niet vergeten dat iedere tegenstander juist van Ajax wil winnen. Iedere ploegen is tegen Ajax extra gemotiveerd. Wat verder die spits betreft, hadden we gehoopt op Ton Blanker. Hij is een van die jonge spelers die had kunnen doorbreken het afgelopen seizoen. Jammer dat het niet gebeurd is. Zoals nu iedereen wel weet kon Blanker niet op tegen de permanente druk die er bij Ajax is. Wie bij Ajax speelt moet nu eenmaal 24 uur per dag en 12 maan den per jaar bezig zijn met zijn vak. Het was uiteraard makkelijk geweest om een Gerd Mijlier achter de hand te hebben." Laten we nu de spelersgroep eens doornemen, vooral de jonge en nieuwe spelers. „Peter Boeve is een van die spelers die wèl die mentaliteit hebben om bij Ajax te slagen. Deze jongen is zeer leergierig. Het is fijn om met hem te trainen. Hij ziet ook in dat er iets extra's gedaan moet worden om bij Ajax te slagen. Deze jongen gaat ook na de normale training nog door om zijn zwakke punten bij te werken. Zo gaat hij met Simon in dezaal of op het veld aan de gang. Simon geeft de voorzetten en hij alleen maar inkoppen. Dit gaat zo een half uur achter elkaar door. Je ziet ook dat hij veel beter is gaan spelen in de loop van dit seizoen." (Wij van de Ajacied voegen hieraan toe dat we zeer onder de indruk waren van de manier waarop hij Trevor Francis heeft uitgeschakeld. Vooral in Amsterdam speelde hij Francis zoek. Klasse Peter!) Dan de tweede jonge nieuwe speler van Ajax: Martin van Geel. „Voor hem ligt en lag het wat anders. Martin moest in dienst en hoewel hij toch vrij regelmatig kon trainen bij ons, ontstonden er toch problemen. Gelukkig is dat in samenwerking met Martin en de militaire dienst zo goed mogelijk opgelost. Voor Martin is het dacht ik toch een goed seizoen geweest. Op zeer belangrijke momenten scoorde hij het beslissende doelpunt. Het voordeel van de diensttijd voor

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 10