De Ajacied •••••••••••eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Verschijnt 10 x per jaar Nummer 4 -1980 d.d. 20 mei 1980 Inhoud o.a.: Verslag Nottingham - Ajax Geshiedenis K.N.V.B.-Beker F-Side Corner Als u deze „Ajaxied" openslaat, is de kompetitie reeds enkele dagen teneinde Op dit moment weten we nog niet wie we moeten feliciteren. We nemen maar aan dat het Ajax zal worden, want verder wil er toch niemand kampioen worden. P.S.V. en Feyenoord haakten dit seizoen al snel af in de race om de landstitel. AZ'67 en AJAX verdienen op grond van hun prestaties ook geen van beide de eer om Nederland volgend seizoen in het tournooi om de Europacup 1 te mogen vertegenwoordigen. Je zou haast zeggen, „laat F C. Groningen in de Europacup mee doen"^ maar ia, dat is nu eenmaal reglementair niet toegestaan. Wat we in elk geval wel bereikt hebben is een spannend seizoen. Tot en met de laatste dag konden er nog beslissingen vallen en goed beschouwd gaat het daar toch juist om. Ruud Krol gaat Ajax nu toch verlaten. Jammer, maar we hebben best begrip voor zijn standpunt. De laatste echte Ajaxied verdwijnt naar elders. Een moment om even bij stil te staan. Sportief gezien een enorme aderlating voor Ajax en haar supporters. Een nieuwe kompetitie zonder Ruud Krol. Het zal wel even wennen zijn, als de spelers het veld opkomen, het publiek begroeten en Ruudniet daarbij. Wie moet zijn plaats nu innemen. Een echte vervanger kan er nooit komen Een tweede Krol bestaat er gewoon niet, evenmin als ooit Cruyff en Neeskens vervangen konden worden. Het is de taak van Ajax een nieuwe laatste man aan het steeds kritischer wordende publiek te presenteren. Laten wij, wie of het ook moge worden, deze man het voordeel van de twijfel geven en ons vooral goed realiseren dat de echte Krol er niet meer is en als speler vermoedelijk ook nooit meer terug zal keren. Ruud, veel sukses toegewenst door „De Ajacied" bij jou nieuwe ktub, The Vancouver Whitecaps. Ronduit belachelijk vinden wij het gele kaarten systeem in Nederland. De gele kaarten blijken nl. in het nieuwe seizoen gewoon te blijven staan. Spelers die dus in de oefenkampagne voor de nieuwe kompetitie een gele kaart krijgen, lopen de kans, als zij hierdoor de magische 3 bereiken geschorst te worden voor een aantal wedstrijden in het nieuwe seizoen. Oefenduels zijn er om in het ritme terug te komen, maar ook om nieuwe spelers een kans te geven en zo tot de juiste samenstelling van een nieuw elftal te komen. Wordt er nu een speler zo n 4 wedstrijden geschorst, dan staat hij de eerste4 kompetitie wedstrijden niet in de basis. Draait het team dan goed, dan is zo'n speler wel z'n plaats kwijt. Zo wordt hij voor drie gele kaarten niet voor enkele wedstrijden geschorst, maar misschien kost hem dat wel de hele kompetitie. Wat ons betreft is hier een Rode kaart voor de KNVB wel op zijn plaats. Wat Ajax betreft, spelers met momenteel 2 gele kaarten zijn: Wijnberg, Ling, Arnesen, Hoeve en Schoenaker. Dat kan dus nog leuk worden.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 3