AJAX van narte proficiat Na de hervatting spreidde Strasbourg een bewonderenswaardige durf ten toon. Op onbezonnen wijze werd echter ten aanval getrokken, gelukkig voor Ajax dat via Lerby (3-0) het lof definitief bezegelde. Strasbourg wilde -ten koste van ook een vierde doelpunt- de eer redden. Strasbourg hoeft zich niet te schamen over de uitschakeling. Het heeft moeten buigen voor een ploeg, die duidelijk sterker was, bedreven als ze is in het spelen van Europa Cupwedstrijden en erop uit is zijn glorieus verleden weer op te pakken. Tot zover France Soir. EUROPA-CUP Ajax plaatste zich voor het eerst sinds 1973 weer voorde halve finale van de Europa Cup voor landskampioenen. In april 1973 schakelde het toen Real Madrid uit (twee overwinningen! 2-1 en 0-1). De „Koninklijken" konden dit keer opnieuw Ajax' tegenstander worden. Hamburger SV moet echter optornen tegen de voormalig EC- houder. Ajax krijgt de (nog) Engelse kampioen Nottingham Forest te bestrijden. Nog nooit eerder ontmoetten de twee clubs elkaar. Nottingham staat als een „real Cupfighter" bekend. Wisselende resultaten in de Engelse League en het recente verlies in de bekerfinale tegen Wolverhampton Wanderers èn het vertrek van linker spits Tony Woodcock naar 1. FC Köln doen daar niets aan af. In de eerste ronde schakelden de Engelsen Osters Vaxjoe (Zweden) via 2-0 en 1-1 uit. Arges Pitesti (Roemenië), ook al niet zo n grootheid, werd in de tweede ronde gewipt: 2-0 en 1 -2. In de kwartfinale bleek Dynamo Berlin alleen buitenshuis te kunnen verrassen: 0-1. In Berlijn stelde Nottingham (door onder meer een tweetal treffers van Trevor Francis, één van de internationals) orde op zaken: 1-3 overwinning. Voor de vierde opeen volgende keer lootten de Nott s eerst een thuiswedstrijd. Ajax heeft tot op heden in 95 Europa Cupwedstrijden 47 clubs uit in totaal 21 Euro pese landen als tegenstander gehad. Nog nooit lootte Ajax tegen een club uit Rusland, Roemenië, Ierland, IJsland, Joegoslavië, Oostenrijk en Zweden. Notting ham Forest is de zesde club uit Engeland die Ajax in Europa Cupverband ontmoet. Arsenal (in 1970) en Manchester United (in 1976) bleken te sterk voor Ajax. Liverpool (1966), Arsenal (1972) en Stoke City (1974) waren een lot beschoren, dat hopelijk ook Nottingham Forest toebedeeld wordt: uitschakeling, dus. 28

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 30