ajax France-Soir van nar arte proficiat besloten dus om maar wat van Cambridge zelf te gaan zien. De Leusdenaren probeerden hun ouders tebereiken om hen ervan te verwittigen dat zij een dag later thuis zouden komen. Ze kregen echter geen gehoor. Eén uur vertrokken we naar Ipswich waar we om kwart over twee aankwamen. Daar het naar Harwich nu nog maar een half uur rijden was en de boot pas om tien uur zou vertrekken hadden we genoeg tijd om Ipswich te gaan bekijken. We bezochten onder meer het stadion van de Ipswich Town Football Club. Stomverbaasd waren we toen we een lederwaren winkel zagen die de naam Ajax droeg. Wij gingen naar binnen om de reden van deze naamkeuze te achterhalen. Hij antwoordde ons dat hij Ajax gekozen had omdat dit vooraan in het telefoonboek zou komen te staan. Hier lukte het de jongens wel kontakt te leggen met het thuisfront. Het was al over zevenen toen we na ons „diner" bij Wimpy op de trein naar Harwich stapten. Al deze treinen zijn van een vergelijkbaar type dat tussen Heerlen en Kerkrade rijdt. Toen we om half acht aankwamen lagen de schepen al klaar voor vertrek. Dit zou echter nog tweeënhalf uur duren. Deze keer voeren we met de „Prinses Beatrix", een werkelijk schitterende boot. Om tien uur we van wal en zevenenhalf uur later, zeven uur nederlandse tijd ontscheepten we ons. Van hieraf ging het terug naar Amsterdam. Doodvermoeid kwam iedereen thuis. Al had Ajax verloren, terugkijkend waren deze paar dagen; die samen wel een week leken, een voor ons onvergetelijke tiid. Woensdag 19 maart plaatste Ajax zich door een 4-0 zege op het Franse Racing Strasbourg voor de halve finale van de EC 1. Hieronder het verslag zoals dat daags erna in France-Soir (een Franse krant) stond, weliswaar vertaald, dit voor de niet-Franstaligen onder ons: Strasbourg heeft zijn best gedaan, maar werd met 4-0 overheerst door Ajax. Geen verrassing in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Het mirakel bleef uit. Ajax behaalde een simpele 4-0 zege en elimineerde Strasbourg. Een strenge straf, maar een goed lesje. Je hoeft geen waarzeger te zijn, om je een scenario voor te stellen voor dit duel. Aan de ene kan gaf het elf Hollanders te zien, hongerend naar de bal Je hoeft geen waarzegger te zijn, om je een scenario voor te stellen voor dit duel. Aan de ene kant gaf het elf Hollanders te zien, hongerend naar de bal, verlangend naar een snelle voorsprong. Aan de andere kant een zich in zijn eigen verdediging schrap vastzettend Strasbourg. Er was sprake van een eenrichtingsverkeer naar het doel van Dropsy. De ijselijke wind maakte dat er na een half uur de klad in de Ajax-aanvallen kwam. Strasbourg kreeg meer zelfvertrouwen en kon zijn eerste contra-attaque plaatsen. Verrassend, doch logisch speelde deze aanvallende instelling Ajax in de kaart. De afstraffing bleef niet uit. En enigszins tegen de verhouding in maakten Krol en zijn makkers door een „dodende" treffer een einde aan de dreiging van les Blues. In die gruwelijke, fatale en fameuze minuten (34e tot 37e) werd de uitschakeling van Strasbourg een feit. Strasbourg, dat even hoop mocht hebben op kwalificatie, ging KO door de kou èn door Ajax, een ploeg die zonder echt briljant te zijn een tactische oorlog voerde. Sietse Berghuis 25

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 27