Reisverslag Nottingham Forest - A.F.C. Ajax 8-11 april 1980 8 April Na ons reisje naar Straatsburg was nu Nottingham aan de beurt. Het was ongeveer kwart over vijf dinsdagmiddag toen ik mijn werk verliet en naar het Centraal station van Amsterdam liep om daar de trein naar Den Haag te pakken. Daar aangekomen moest ik overstappen op de trein naar Pijnacker waar ik een vriend moest ophalen. Verder ging het met de auto naar Hoek van Holland waar de ,,St. George" al op ons lag te wachten. Het was 10 uur toen we aan boord gingen van dit schip van de Hollandsche Zee Maatschappij. Een uur later werd het ruime sop gekozen. De wind liet zich deze nacht gelden met windkracht negen. Dit was dan ook wel te merken, het was nagenoeg onmogelijk waar dan ook op het schip te lopen. Tegen half een zochten we de door ons gehuurde slaapstoelen op. Een oud-zeeman, Nederlander van geboorte en die nu in Engeland woont, gaf ons allerlei adviezen om de zeeziekte te ontlopen. Met veel bravour vertelde hij over zijn ervaringen als zeeman. Hoe anders zou het echter die nacht lopen. Wij hadden er totaal geen last van, hij lag echter te kermen als een klein kind. 9 April Het was half zeven in de morgen, engelse tijd, toen we van boord gingen in Harwich. Na de paskontrole te zijn gepasseerd begaven we ons naar het perron waar de trein naar Manchester zou vertrekken. Drie kwartier later vertrok de trein en nog eens drieënhalfuur later arriveerden we in Nottingham, de geboorteplaats van Robin Hood. Het eerste wat we deden was het zoeken naar het informatieburo waar we een adres voor de nacht hoopten te vinden. Het werd uiteindelijk het Bentick Hotel dat als het ware tegen het station aan lag. Nadat we een kamer hadden gereserveerd gingen we Nottingham bekijken. Het eerste wat ons opviel was het groot aantal Ajax- supporters dat zich er bevond. Waar je ook keek, je zag er altijd wel een paar lopen. Toen we tegen de avond een hapje gingen eten in het restaurant van het warenhuis Woolworth zagen we een paar voor ons bekende supporters uit Epe. Samen met hen trokken we naar het stadion van Nottingham Forest. De eerste wedstrijd van de halve finale met als inzet een finaleplaats begon om halfacht. Zoals iedereen weet eindigde het in een 2-0 nederlaag voor Ajax. Het stadion „City-Ground" was totaal uitverkocht en er heerste een uitstekende sfeer. Er waren naar schatting zo n vier a vijfduizend Ajax-supporters. Nadat we na afloop nog wat sjaaltjes hadden geruild gingen we terug naar ons hotel. 10 April We werden de volgende dag om kwart voor zeven wakker. We spoedden ons naar het station waar de trein om kwart over zeven zou vertrekken. Daar aangekomen ontmoetten we nog vier supporters die tegen de afspraak in niet waren gewekt en zo de dagboot misten. Samen met deze jongens uit Leusden vertrokken we naar Leicaster waar we drie kwartier later aankwamen. Het was bijna kwart voor negen toen we verder gingen naar Petersborough. Anderhalfuur later kwamen we hier aan en moesten dit keer een half uur wachten op de trein naar Cambridge. Half twaalf reden we deze typische studentenstad binnen. Dit keer was het langer wachten en 24

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 26