Reisverslag Nottingham Forest - AJAX Woensdag 10 April 1980 We vertrokken woensdagochtend op 3 verschillende plaatsen: Amsterdam, Bussum en Hilversum. Ik zat in de bus uit Hilversum en wij pikten onderweg nog enkele supporters op. Uit Amsterdam werd vertrokken om 5.30 uur, Hilversum 5.00 uur en Bussum 5.30 uur. Zo reden we dus met 3 bussen op de Belgische grens af. We deden er plusminus 4V2 uur over om bij de boot te komen, in Zeebrugge. Dat is erg lang, op een gegeven moment gingen we België in en om plusminus 1V2 uur later weer Nederland in en toen weer België in, maar dat deden de chauffeurs, (de onze heette Gert en de andere 2 Henk en Bobby) volgens mij expres om zo te voorkomen dat we te vroeg bij de boot aan zouden komen, omdat we dan misschien, volgens hun de boel daar onveilig zouden maken. Voordat we de boot ingingen werd de bus heel grondig onderzocht op „wapens" maar die werden gelukkig niet gevonden. De bootreis Zeebrugge - Felixtowne duurde ongeveer 5 uur, er stond op zee een behoorlijke wind, en hierdoor werden er enkele ook zeeziek. We kwamen 3.30 uur aan in Felixstow, Engelse tijd dus 2.30 „geen zomertijd". Vanaf Felixstow was het een kleine 5 uur rijden naar het plaatsje Nottingham. We reden meteen door naar het stadion en waren om 7.20 uur Engelse tijd binnen. De „match" begon om 7.30 uur (ook al wwer net op tijd, dus geen tijd voor rondhangen), ledereen weet inmiddels dat AJAX met 2-0 verloren heeft. Het was een gezellig stadion, en wat me opviel, ze leven daar enorm met de wedstrijd mee, iedereen zingt, bij AJAX is dat meestal de F-Side die zingt. „Kom op supporters van AJAX zing met de F-Side mee." Er was voor ons een appart vak en toen wij binnen kwamen waren er al vele Ajaciedenü! Naafloop gingen we naar ons hotel, daar reed de hele nacht een politie agente voorbij om ons in de gaten te houden. We wilde naar een pub gaan maar die zijn al om 22.30 uur gesloten en discotheken om 24.00 uur, dus gingen we maar naar een winkel die chinees eten verkocht, het was geen restaurant. Na als een blok te hebben geslapen vertrokken we om 10.15 uur naat het stadion om daar in speciale Forest winkeltjes (ze verkochten daar riemen, kaarten, sjaals, pennen, shirts enz. met Forest er op) wat te kopen. „Goed idee voor AJAX!!! Vanaf hier gingen we naar de boot, we vertrokken om 4.10 uur Engelse tijd. Op het schip hebben we ons verdriet over de nederlaag weggedronken, en zijn een polonaise gaan houden over 't hele schip, dit viel niet in goede aarde bij de Engelsen. Echter in België aangekomen, gingen we dineren, het was toen ongeveer 23.00 uur. Om 23.30 uur Nederlandse tijd vertrokken we op weg naar huis, ik was inmiddels overgestapt naar de bus die naar Amsterdam reed. We stopten onderweg nog een keer voor de nodige plasjes. De bussen hadden zich inmiddels gescheiden. Wij arriveerden om 3 uur in Amsterdam na een vermoeiende maar leuke reis P.S. AJAX is mijn glorie, AJAX is mijn klub. Peter Teiwes 21

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 23