AJAX vannarte proficiat Ajax gewipt uit de Europa-cupstrijd Het is Ajax helaas niet gelukt, om voor het eerst sinds 1973 (toen het ten koste van Real Madrid de finale bereikte, waarin het Juventus met 0-1 de baas bleef) de finale voor de Europa Cup voor landskampioenen te halen. Nottingham Forest trok aan het langste eind, al is het zeker geen over tuigende finalist. Daarvoor kan het een voorbeeld nemen aan - ja, het is niet anders... - het Duitse Hamburger S.V. En dan mag Peter Shilton, de keeper van de Nott's, zeggen dat het duel tegen Ajax een van de moeilijkste uit zijn karrière was; Leo Beenhakker verklaren, dat Ajax ,,een topprestatie" geleverd heeft; Nottingham Forest voor het eerst in zijn korte (twee jaar) EC-historie een uitwedstrijd ver loren hebben en bovendien - slechts - voor de tweede maal in Europa- Cupverband niet tot scoren zijn gekomen, als een paal boven water blijft staan, dat Ajax nog minstens een jaar moet wachten vooraleer het moge lijkerwijs de Cup binnen kan halen. In zijn rijke Europa-Cuphistorie ontmoette Ajax zes Engelse tegenstan ders. Nottingham Forest is een van die drie, die de twijfelachtige eer toekomen Ajax te mogen uitschakelen. Alleen al om de „big mouth" van Brian Clough had Ajax Nottingham uit moeten schakelen. Immers, wat is een twee seizoenen Europa Cup zonder „uit-nederlaag" als daar tegen over staat, dat Ajax sinds het op 20 november 1957 debuteerde in het EC-gebeuren, slechts één nederlaag thuis heeft moeten inkasseren. Tot nu toe is het Portugese Benfica de enige klub geweest, die Ajax in eigen huis (De Meer of het Olympisch Stadion) versloeg. Op 12 februari '69 won Benfica met 1-3, in het Olympisch Stadion. Ruud Krol speelde tegen Nottingham Forest zijn laatste Europa-Cup wedstrijd voor Ajax, maar zal de historie ingaan als de Ajacied met de meeste EC-,,caps" op zijn naam, te weten 68. Van het huidige kontingent Ajacieden volgen hem Schrijvers (31), Arnesen en Ling (21), Schoenaker en Van Dord (20) en Lerby (17). Het is nu al zeker, dat Ajax-middenvelder Sören Lerby Europees top scorer wordt met tien doelpunten. Op de Ajax-topscorerslijst staat hij vierde. 20

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 22