Wedstrijd verslag van de halve finale in de Europa-cup Op woensdag 23 april 1980 is de return wedstrijd in de halve finale van de Europa-cup gespeelt tussen Ajax en Nottingham Forest. De eerste wedstrijd was in een 2-0 overwinning geëindigd voor Nottingham Forest. Dus had Ajax 90 min. de tijd om een 2-0 achterstand weg te werken, met de sterkte van het publiek. Om half 8 waren beide ploegen op het veld, om zich voor te berijden op deze wedstrijd. Het publiek ging toen al goed te keer. Na wat tegen de bal te hebben getrapt gingen beide ploegen weer terug naar de kleedkamers. Om ongeveer kwart over 8 kwamen beide ploegen weer het veld op, weer waren het de Ajax-fans die bleven juichen enz. voor hun Ajax. Trainer Leo Beenhakker had tegen zijn spelers gezegt dat ze alles of niets moesten spelen, dus Ajax moest hier wat laten zien. Nottingham Forest begon met de aftrap en gingen meteen op het Ajax doel af, maar deze acties kwamen echter niet tot het Ajax- doel. Door het goede ingrijpen van Ruud Krol en Peter Boeve (die de Engelse speler Francis volkomen uit speelde) kwam Ajax aan de bal en gingen ook meteen jagen. Zo ontstonden er wel kansen voor Ajax. De bal werd op links voorgetrokken en bereikte Dick Schoenaker, maar deze kopte naast het doel, zo kregen Lerby en Krol ook nog enkele kansen maar dit leverde allemaal niets op. Nottingham Forest kwam toch een keer op de Ajax helft, maar door het storen wat Ajax steeds deed, kwamen deze ook niet ver. Toch waren er wel wat mooie kansen voor de Engelse kampioen, maar deze kansen werden weergezien door Piet Schrijvers, Krol en Boeve die dit allemaal mooi oplosten. Door het storen wat Ajax steeds deed kregen zij voor de rust 10 corners te nemen, maar de openingstreffer viel niet. De scheidsrechter had inmiddels voor de rust gefloten en Ajax ging met een 0-0 de rust in. Na rust begon Ajax met de aftrap en begonnen weer meteen met storen, zei deden dit nu meer dan in de 1e helft, zo was Dick Schoenaker steeds het dieptepunt bij Ajax, deze kreeg weer een kans, maar de bal kwam tegen een hand aan van een Engelse speler die toevallig op dat moment in het strafschopgebied stond, dit was dus een penalty dacht iedereen, maar deze werd niet gegeven (het was een zuivere handsbal). Nottingham Forest kwam nog wel een paar keer aan de bal, maar ook dit leverde niet veel op. Ajax kwam zo weer aan de bal en in de 62e minuut kreeg Ajax toch zijn kans, er werd een hoekschop (16e) genomen. Door een prachtige ommekeer van Frank Arnesen belandde de bal op het hoofd bij zijn landgenoot Soren Lerby, deze stond vrij en kopte de bal achter doelman Shilton. Het was 1-0 voor Ajax, het Ajax-publiek was erg blij en gingen ook steeds erger te keer. Na dit doelpunt moest er nog een half uur gespeeeld worden. Ajax bleef maar jagen en Nottingham Forest trok zich terug, zo ontstond er in de 80 minuut weer een mooie kans voor Ajax, de bal kwam weer in het strafschopgebied terecht, maar nu bij Arnesen deze werd hier neergelegd maar weer werd er geen strafschop gegeven aan Ajax. Hierna ging Nottingham Forest het weer eens proberen, maar weer leverde dit allemaal niets op. Ajax nam het weer eens over en zo ging de bal een paar minuten voor het einde naar Jensen, maar deze kopte bij doelman Shilton in de handen. Dit was natuurlijk wel erg jammer, want hij had Ajax toch eindelijk op 2-0 moeten brengen, zo'n mooie kans die hij kreeg was in de hele wedstrijd nog niet gezien. Nottingham Forest mocht het toen nog eens proberen, maar na hun aanval floot de Roemeense scheidsrechter Nicoloe voor het einde. Nottingham Forest had met 1-0 verloren van Ajax, maar dit was voor Ajax niet genoeg. Het was wel de eerste nederlaag in de Europa-cup wedstrijden, maar toch na die 1-0 nederlaag is Nottingham Forest er door heen, wel is dit onverdiend voor zo'n ploeg. 12 Dit werd ingezonden door AJAX-fan Louise Braam

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 14