De Ajacied Inmiddels was wel Jaap van Praag op 31 augustus 1978 afgezwaaid als voor zitter van Ajax en gaf hij de „scepter" over aan Ton Harmsen, die sinds 1944 lid is van Ajax. De machtswisseling werd gevolgd door een reeks van strubbelingen, waarvan vooral Cor Brom - al of niet (on)bewust als aan stichter - ten slotte het grootste slachtoffer zou worden. Op 8 september van het vorige jaar „wordt het contract met Cor Brom met onmiddellijke ingang stopgezet". Eerder ging ook de veel scorende Engelse Ajacied Ray Clarke - niet geruisloos - bij Ajax weg. Het meest belangrijke voorval, naast het kampioenschap en het winnen van de KNVB-beker (voor het eerst sinds 1972; daarvoor gebeurde dat ook in 1970 en 1967), was wel het bijtekenen van Ajax' meest onmisbare schakel Ruud Krol Nog drie jaar lang kan er genoten worden van zijn klasse en overzicht en superioriteit. Op 9 september 1979 speelt Ajax voor het eerst zonder Cor Brom een competitiewedstrijd. Leo Beenhakker, afkomstig van de Ajax-jeugd, waar hij evenals bij zijn vroegere club Feyenoord zeer succesvol was, en de onver- slijtbare hulptrainer Bobby Haarms nemen de verantwoordelijkheid nu op hun schouders. En met succes. Ajax lijkt nu reeds onbedreigd lands kampioen te gaan worden, de halve finales van de KNVB-beker te gaan be reiken en die van de Europa Cup. Alle problemen lijken verleden tijd. De huidige spelerskern raakt steeds meer en beter op elkaar ingespeeld en ook op andere terreinen is er sprake van continuïteit. Zo lijkt de huidige selectie intact te blijven en Beenhakker ook na dit seizoen als hoofdtrainer aan te blijven. Mogelijk met dan een of meerdere bekers op zak en/of de titel. Onder Brom speelde Ajax dit seizoen 18 oefenwedstrijden. De cijfers: 11 (ge wonnen) - 2 (gelijk) - 5 (verloren). Cijfers van vier competitieduels: 3 (ge wonnen) - 1 (gelijk). Onder Beenhakker 3 - gewonnen - oefenwedstrijden; vier Europa Cupwedstrijden (3 gewonnen en 1 verloren) en drie gewonnen KNVB-bekerduels. Cijfers van 20 competitieontmoetingen: 16 (gewonnen) - 2 (gelijk) en 2 (verloren). Hopelijk kan Ajax' jubileumjaar opgeluisterd worden met enkele prijzen. vereniging van Ajax-supporters Stort 20 gulden op giro 2302652 t.n.v. „De Ajacied" te Lunteren. U bent dan 12 maanden lid en ontvangt o.a. ons blad „De Ajacied" thuis. 23

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1980 | | pagina 25