DE AJ AC IE D DE AJ AC IE D DE AJ AC IE D Verschijnt 10 x per jaar Nummer 6 - 1979 d.d. 3 juli 1979. Inhoud o.a.: Terugblik (statistiek) seizoen 1978-1979. Dit is dan de laatste Ajacied van dit seizoen met een terugblik op de zojuist geëindigde competitie. Ondanks enkele interne strubbelingen is dit toch een geweldig seizoen voor Ajax en haar supporters geworden. Landskampioen en de K.N .V. B.-Beker winnen is een prestatie op zich. Ajax, na de winterstop ijzersterk teruggekomen, en alle rivalen het nakijken gegeven, heeft zich ook op de transfermarkt een ware landskampioen getoond. Ook Ruud Krol, waarvan zelfs de meest fanatieke fan zijn vertrek zag naderen, kon voor lange tijd worden gecontracteerd. Verder werden de talent volle Martin van Geel (Willem II) en Peter Boeve (Vitesse) aangetrokken. Karei Bonsink ruilde van club met Hans Erkens (R.W.D.M.) en zelfs de nationale doelman van Joegoslavië zal volgend sei zoen in "De Meer" te bewonderen zijn. Wij hopen echter niet, dat Peter Jager de dupe gaat worden van deze laatste aankoop, want Peter heeft bewezen een waardig opvolger van Piet Schrijvers te kunnen worden. Wat Piet Schrijvers betreft, kunnen we meedelen, dat zijn operatie voorspoedig is verlopen. De operatie aan de binnenmeniscus bleek nodig, maar binnen een week was Piet alweer ontslagen uit het St. Lucas-ziekenhuis, zodat een geweldige fruitmand (beschikbaar gesteld door supporters uit Lelystad en omstreken) te laat in het ziekenhuis arriveerde en Piets vrouw zodoende naar Amster dam moest reizen om de mand in ontvangst te nemen. Door deze operatie heeft Schrijvers niet mee kunnen spelen in de reeks vriendschappelijke wed strijden, die Ajax in Zuid-Amerika speelde. De uitslagen hiervan zijn: River Plate - Ajax 3-2 Arnesen, Tahamata. Racing D'Argentina - Ajax 3-2 Kaiser, Ling. Tal lares - Ajax 3-2 Schoenaker 2, Lerby 1 Nat. team Brazilië - Ajax 5-0 Wist u overigens dat Ray Clarke op de 6e plaats is geëindigd op de Europese topscorerslijst? Slechts 4 goals achter op nr. 2 en 1 goal voor op Ruud Geels. In de Nederlandse competitie maak te Ray er 26 tegen Ruud Geels vorig seizoen 30. Niet gek dus voor zijn eerste jaar bij Ajax. Wij bieden onze leden hierbij onze excuses aan als zij soms wat lang op bericht van De Ajacied moeten wachten. Het is momenteel een enorme chaos bij ons. De post stroomt met pakken binnen en ook de nieuwe leden (dankzij o.a. de presentatiegids) blijven binnenstromen. Tenslotte willen we nog even terugzien op de busreizen naar uitwedstrijden, die De Ajacied dit seizoen voor haar leden op poten heeft trachten te zetten. Wij vinden de proef geslaagd en zullen ook het komend seizoen busreizen aan blijven bieden. Voor de goede orde delen wij u nog mede, dat als u in de omgeving van Harderwijk of de Flevo- polder woont, u zich op kunt geven voor busreizen naar het Amsterdam 704-toernooi op 3 en 5 augustus a.s. Vertrekpunten zijn: Harderwijk, Lelystad en Almère. U kunt reserveren bij de Heer R. Daalmeijer. Tel.: 03200-28053. Met ingang van het nieuwe seizoen wordt De Ajacied in een nieuw jasje gestoken. Prettige vakantie en tot augustus! DENK AAN ONZE ADVERTEERDERSZIJ DACHTEN OOK AAN U 1

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 3