- Camera's binnen en buiten het stadion waarmee alle vakken geobserveerd kunnen worden en waarvan de beelden binnenkomen in de politiepost in het stadion en in de radiokamer. Verder worden tijdens de voorverkoop de kaartjes die naar de verschillende clubs gaan zoveel mo gelijk gescheiden gehouden. Daarnaast zet de politie bij elke wedstrijd een aanzienlijk aantal personeelsleden in. Voor de wedstrijd waarover u schrijft was door de politie meer personeel dan normaal ingezet, ter wijl ook een sectie van de Mobiele Eenheid in het stadion in piket gehouden werd. Voor de ordehandhaving in het stadion zijn primair de suppoosten verantwoordelijk. Wanneer zij het e.e.a. niet (meer) aankunnen springt de politie bij, op verzoek van de stadion directie. In dit licht gezien is het logisch dat geen politiemensen in het vak worden opgesteld waar de rad draaiers van de "F-Side" zitten. Bovendien is het vak waar deze lieden zitten vaak niet van tevoren bekend, door de losse verkoop van toegangskaarten aan de loketten. Bij de politie is bekend dat de supporters van "vak-S" nogal rumoerig en lastig kunnen zijn. Het is onmogelijk ieder te dwingen in de pauze in het vak te blijven zitten. Buiten de vakken zijn de toiletten en kantines gelegen. De politie observeert supporters tijdens de pauze, volgt grote groe pen, maar kan niet voorkomen dat er met spullen gegooid wordt. Wanneer optreden met enkele agenten en suppoosten niet het gewenste resultaat heeft, is een charge van de Mobiele Eenheid de enige oplossing. Dit is dan ook op 15 mei 1979 gebeurd. Onfatsoenlijk optreden van leden van de Mobiele Eenheid is niet gesignaleerd, wat echter niet uitsluit dat het gebeurd kan zijn. Bij de poli tie-optredens in en om het Fei jenoord-stadion is de grootste moeilijkheid het maken van onderscheid tussen goed- en kwaadwillende supporters. Hetzelfde geldt voor het gaan naar de trein na afloop van de wedstrijd. Ook een deel van de Feijenoord-supporters reist per trein. Het is geen taak voor de politie om onderscheid te maken wie wel en wie niet op het spoorwegterrein mag komen. Pas bij ongeregeldheden heeft de politie een mogelijkheid om op te treden. Voor de verdere gang van zaken op spoorwegterrein is de spoorwegpolitie verantwoordelijk.^ Hoewel niet helemaal vlekkeloos verlopen, meen ik te mogen stellen dat u op 29 mei j.l. minder problemen hebt ondervonden dan op 15 mei. De laatste zin uit uw brief typeert duidelijk de problemen waarvoor de politie is gesteld, en waar voor niet gemakkelijk een voor alle partijen bevredigende oplossing te vinden is. Namens de hoofdcommissaris van politie De inspecteur van politie w.g. N. Slikboer. Inderdaad hebben we het op 29 mei jl. minder moeilijk gehad, hetgeen ook te danken was aan de afwezigheid van de grote kern van vak-S, enkelen uitgezonderd. We vinden het prettig, dat de politie in ieder geval dergelijke zaken bestudeert en een brief van een supportersvereniging wel degelijk serieus blijkt te nemen. Op 29 mei jl. waren de maatregelen dan ook aanzienlijk uitgebreid, waardoor het betrekkelijk rustig bleef. AJAX KAMPIOEN EN BEKERWINNAAR

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 21