1) De kaartverkoop schijnt nog niet iedereen volledig duidelijk te zijn. Vooral de enorme hoeveelheid nieuwe leden zit hier mee. Wij verkopen geen kaartje voor uitwedstrijden van Ajax. Organiseren we een busreis naar zo'n wedstrijd, dan kan je een kaartje hiervoor kopen mèt busreis bij onze bus bij de F-Side. Uitsluitend voor thuiswedstrijden, die uitverkocht dreigen te raken, verkopen we kaartjes per giro c.q. telefoon. Komen we in die periode uit met een blad, dan staat deze verkoop daarin en kunt U door storting op onze bank of giro U verzekeren van kaartjes. Staat er niets in de Ajacied of verschijnen we in die periode niet, bel dan ruim een week van tevoren 08388-2234, 's avonds na zeven uur, vragen naar Tjeerd. Je krijgt dan de kaarten toegezonden en betaling komt achteraf. Zelf dus een beetje aanvoelen, wanneer je wel en wanneer je niet kan bellen. Zo'n bekerfinale bij Feyenoord is een thuiswedstrijd en iets bijzonders - je kunt dus via ons kaarten bestellen. Voor Ajax- PSV en Ajax-Feyenoord in De Meer ook altijd, en meestal ook voor Ajax-AZ'67, zeker als het een kampioenswedstrijd is, zoals dit nu het geval was. Cupwedstrijden ook altijd - bel maar bij twijfel en dan hoor je vanzelf, of wij kaarten kunnen regelen. Niet wachten dus op de Ajacied, want dan ben je vaak te laat. 2) Onlangs hebben we een door Hague City georganiseerd toernooi bezocht met ons eigen elftal van de Ajacied. Hague City is de supportersvereniging van de FC Den Haag; voornamelijk opgericht ter be strijding van geweld en als grote stimulator kennen we hier Maron Pots. Onlangs werd de voorwed strijd bij FC Den Haag-Ajax op het laatste moment nog afgelast, daar Maron bang was voor rellen in het veld. Maron is een geweldige idealist, en een goede vriend van ons. Helaas voor hem zijn we op dit toernooi bedreigd, uitgescholden voor allerlei kreten zoals o.a. "kankerjoden", en zullen we in de toekomst niet meer deelnemen aan toernooien, waar Hague City met dit tuig verschijnt. Jam mer, maar helaas. Overigens Maron, bedankt voor je felicitatie inzake het kampioenschap van Ajax, en sterkte verder met je supportersvereniging. 3) Bij de eerste Cup-Final tussen Ajax en de FC Twente werd een vak F door Ajax supporters "gereno veerd". - schade een paar duizend gulden. Tegen alle negatieve kritiek brengen we het volgende in: Was het niet vreemd, dat vak S van Feyenoord aanwezig was bij deze wedstrijd??? Was het niet vreemd, dat vak S ongeremd door de politie om kon lopen tijdens de rust en de ruiten van buiten af konden ingooien??? Het lijkt ons dan vrij redelijk, dat de F-Side zich verdedigt tegen deze agres sie. En dan moeten niet het Stadion Feyenoord en de politie gaan beweren, dat ze alles gedaan heb ben om iets dergelijks te voorkomen Kom nou 4) De replay van de Cup-Final verliep rustig, hoewel Feyenoord en FC Twente supporters tijdens de ere-ronde met flessen en blikjes naar Ruud Krol en Simon smeten. Verder viel het geweld dit seizoen enorm mee - al eerder hebben we de F-Side het grootste en best georganiseerde legioen van Neder land genoemd. Ongeregeldheden bij Volendam dienen in de toekomst uit te blijven, heren Volen- dam en Ajax hebben een samenwerkingsverdrag en daar onthouden we ons dus van enig geweld 5) Dat het met de speaker bij Ajax treurig gesteld is, kunnen we iedere wedstrijd horen. Ajax - doe daar nu wat aan vóór het komende seizoen En stuur dat scorebord terug naar de fabriek of laat ze het eens goed maken - ook de klok a.u.b. Tot de allerbeste speaker van Nederland roepen we uit de speaker van Stadion Feyenoord. Klasse zoals die man daar in de regen onder z'n paraplu de replay van de Cup-Final begeleidde en op Amerikaanse wijze het publiek opzweepte. De vriendelijkste en meest komische speaker is Pé Muhren van Volendam. Het zou wel aardig zijn, als er ook een trans fersysteem bestond voor speakers 6) In de volgende Ajacied komen we uitgebreid terug op dit seizoen. Nu wil ik alvast de F-Side be danken voor de machtige happening, die zij samen met de andere supporters hebben gemaakt van Ajax-AZ'67. Een zee van vlaggen, shawls en petten gaf kleur aan dit geweldige kampioenschap. Bedankt Ray, voor die ene goal en bedankt Cor Brom voor al Uw inzet en vooral Uw fantastische rustige en nuchtere optreden tegen de persmuskieten. We bewonderen Uw beheersing! Tot de volgende Ajacied allemaal, ledereen, en in het bijzonder al de echte, fijne F-Siders, een heel fijne vakantie toegewenst. Geef ons qua post en telefoon ook wat rust tot begin augustus graag Tjeerd 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 9