Interview RAY CLARKE - KING OF AJAX Ray Clarke - aanbeden door de fans - verguisd door het Ajax-bestuurWe hebben toch maar eens met hem gepraat, hoewel we niet weten, hoe een en ander er voorstaat, als dit blad ver schijnt. Ons grootste probleem is de tijd tussen het inleveren van de kopij bij de drukker èn het moment, dat de drukkerij het blad op de post doet. Actueel zijn is dan moeilijk, vooral aan het eind van een drukke com petitie en ook omdat we bij een bedrijf als Ajax vaak veel dingen meemaken, die zich in eer) stroomversnel ling voltrekkenDit interview is een mo mentopname van Ray na de wedstrijd Ajax - FC Den Haag, dat door Ajax met 4-1 werd ge wonnenWe laten Ray aan het woord: THE PAST, THE PRESENT "M'n Nederlands gaat de laatste tijd al beter - toen ik net bij Ajax kwam, was dat wel een probleem nog. Laten we dit interview ook maar in het Nederlands proberen, gaat dat niet, dan stappen we gewoon over op het Engels. Mijn vrouw spreekt het Nederlands nog veel beter - ze komt naar iedere wedstrijd van Ajax toe en spreekt daar veel Nederlands natuurlijk. M'n eerste jaar bij Ajax zit er nu bijna op en ik persoonlijk heb geen problemen met de andere spelers, met Ajax of met iemand anders. Ik vind het een goede club, wel keihard, profes sioneel, zoals geen andere club is. Ajax MOET aan de top spelen, dat brengt dat natuurlijk wel mee. In Engeland was ik ook full-prof bij Tottenham-Hotspur, maar de mentaliteit is daar anders dan hier. In Engeland treuren ze niet over een kans, die je mist, daar is het gewoon: Jammer, volgende keer beter. Hier moet je hem benutten, klaar uit! Daarom is het hier veel moeilijker. Je kan natuurlijk wel de goede tijden aanvaarden, maar dan moet je ook zo eerlijk zijn de slechte tijden te aanvaarden. Deze periode zie ik duidelijk als een goede tijd voor mij. Ajax wordt landskampioen en wint de beker, heerlijk gewoon, die double Ajax moet het echt hebben van pressie-voetbal Gewoon blijven gaan, blijven jagen, dat kan het publiek waar deren en je komt er als Ajax het verste mee THE FUTURE Ik wil dolgraag nog twee jaar bij Ajax blijvenHelaas heb ik elke week in de pers, soms wel twee of drie keer per week, stukken gelezen over mijn vertrek bij Ajax. Ook ben ik gebeld door diverse clubs met aan biedingen, zowel Nederlandse als buitenlandse clubs. Maar omdat ik van Ajax zelf niets hoor over een eventueel vertrek, hoef ik nergens op in te gaan officieelIk wil hier blijven Ik vind de supporters hier zo geweldig - de laatste tijd heb ik erg veel brieven gehad, waarin ze aandringen op mijn blijven bij Ajax. De toe schouwers vind ik de belangrijkste mensen en die reageren voor 1 00% goed op mij. Van Ajax heeft nooit iemand tegen mij gezegd: "Jij moet weg." Nee, dat hoor ik uit de kranten en via, via andere mensen er omheen. Ik snap echt wel, dat ik doelpunten moet maken, maar dat doe ik toch ook? Ik wil niet weg - echt niet - ik wil hier bij Ajax blijven Het eerste jaar is altijd moeilijk, maar uiteindelijk sta ik twee de op de topscorerslijst - wat wil men dan nog meer? Geels scoorde veel, dat doe ik in aan tal ook." (Redactie: En Ruud Geels kon alleen maar scoren - niet voetballen. Ray trekt twee, drie man naar zich toe, zodat een ander kan scoren, maar bovendien verdedigt Ray mee en vind je hem ook weieens op de doellijn als laatste redding Dat zagen we Geels niet doen. Red.) Ray Clarke 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 5