SIMON - EINDELIJK INTERNATIONALE ERKENNING Eindelijk hoort Simon Tahamata officieel bij de elf beste spelers van Nederland. Vorig jaar tijdens de voorbereiding voor de W. K. in Argentinië werd Simon op het laatste moment aan de selectie van 40 toegevoegd. De reis naar Zuid-Amerika maakte hij echter niet mee. Hij was dan ook uitermate verrast een uitnodiging voor de W.K. revanche in Bern te krijgen. Voor ons kwam deze uitnodiging zeker niet onverwacht. Al bij PSV - AJAX moet de Heer Zwartkruis onde de indruk zijn geraakt van de acties van kleine Simon. Wij hadden al veel eerder op zijn aanwezigheid in het Nederland se elftal gerekend en velen met ons. Vooral de laatse weken werd overduidelijk, dat Zwartkruis niet meer om hem heen zou kunnen. Zijn prestatie tegen Argentinië heeft miljoenen mensen in de hele wereld versteld doen staan. Toch had één krant moeite met de uitverkiezing van Simon, nl "De Volkskrant". Zij achtten Simon te licht en vooral niet opgewassen tegen het zware werk op in ternationaal niveau. "Hij kan slechts halve wedstrijden spelen," zo schreef men ondermeer. Laten wij ter verdediging dan wel meteen aanvoeren dat Tahamata in een halve wedstrijd veelal meer werk verzet dan menig duur betaalde prof in een hele wedstrijd. Overigens valt dat halve wedstrij den spelen wel mee, dachten we. De redacteuren van "De Volkskrant" doken in hun archieven en vonden eindelijk wat ze zochten. Tegen Honved In de Europacup stond Simon tegenover Pinter en toen faalde hij. "De Volkskrant heeft gelijk. In december 1978 is deze wedstrijd gespeeld en inder daad moest Simon, die tegenover misschien wel de beste speler van Hongarije stond, in menig per soonlijk duel zijn meerdere in Pinter erkennen. Toch zou men er goed aan doen de referanties van Simon in de archieven aan een grondiger onderzoek te onderwerpen. Dan zal men zonder meer kun nen vaststellen dat, indien er elf Simons zouden zijn, er weer een "Gouden" toekomst voor het Nederlandse elftal is weggelegd. Simon, wij zijn trots op je. Laat Ajax zuinig op je zijn DE AJACIED. Na het behalen van het landskampioenschap, zijn wij gaan zoeken in oude clubbladen van Ajax. In een uitgave uit 1968 vonden we een gedicht, dat nu nog zeker het vermelden waard is. Telegram aan Ledenraad Ajax Aan de Erevoorzitter J. v. Praag, de Supp. Ver. met ruim 1500 leden wenst Ledenraad en Bestuur veel wijsheid toe - breng snel duidelijkheid daar affaire naam Ajax schaadt. Wij eisen dat Ray Clarke bij Ajax kan blijven. Wij verzoeken Cor Brom als trainer te handhaven (verzonden 7-6-1979). 9 E ven zijn wij wat geschrokken U it en thuis ging 't niet zo best, R ekenen gingen we al op brokken" O ndanks herstel ten langen lest. P unten gingen vaak verloren, A ngstig kwam het er uit te zien, C oncurrenten sprongen naar voren, U itzichtloos leek het totdien. P lots'ling kwam de grote omzwaai, V orm en kracht deed toen weer mee, O nze jongens hervonden hun draai; O ngeschokt was 't weer oké. R evanche kwam er, we draaiden weer fijn. A jax rook een vette buit, J ubelkreten langs de lijn, A jax was de misère uit! X -maal kampioen van 't land, replaatsen hebben we bij balen; uropacup boven onze stand? N iet versagen, we gaan hem halen! G. J. WIERTZ

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 11