GESPREK MET JOHAN ZUIDEMA Johan Zuidema, nog steeds onder contract bij Ajax en nu al tien maanden in de lappenmand. Per 1 juli loopt z'n contract bij Ajax af en zal hij in de W.A.O. moeten. We praatten even met hem over z'n herstel, hoe hij een en ander verwerkt en over Ajax. "Het gaat nu redelijk met me, maar het is nog niet zo, als het wezen moet. Dat zal nog wel een hele tijd duren, denk ik zo. Zoals ik iedere dag met dat been bezig ben, zie je nauwelijks vooruit gang. Anderen zien dat eerder, zien me zonder stokken lopen en denken: 'Nou, dat gaat goed zo.' Het is nu tien maanden aan de gang en ik volg nog steeds therapie. Laatst ben ik twee weken niet geweest, maar dat bezuurde ik welAlles werd stijf en ik kreeg weer pijn; nu ben ik er weer een week heen geweest en het gaat weer een stuk beter. Soms kan je het niet meer opbrengen, hè, en dan moet je er gewoon even tussenuit, even naar Friesland uitrusten en bijkomen. Iedere dag naar Hilversum voor therapie valt ook niet mee zo'n tijd, nu al sinds september. Op langere termijn ver wacht men volledig herstel, maar het blijft een lange weg. Voetballen zal ik nooit meer kunnen of mogen. Na zo'n tijd als nu heb ik dat wel redelijk verwerkt gelukkig. Als ik eerst maar weer zon der therapie normaal kan lopen en iets kan gaan doen. Ga je eenmaal uit die W.A.O., dan kom je daar ook niet meer in. Dat houdt dus wel in, dat je dan eerst volledig hersteld moet zijn. M'n huis heb ik inmiddels verkocht en we hebben een huis in Veenwoude gekocht. Per 1 juli gaan we vermoedelijk over. Ik heb nog wel wat eventuele banen achter de hand, waar ik na volledig herstel heen kan gaan, dus dat is wel prettig. Ajax vind ik niet best, maar de punten tellen, hè. De ver dediging is behoorlijk lek en alles loopt via Lerby, Ling en ArnesenSoms zit ik me op de tribune te verbijten, dat kan ik je wel zeggen. Als je nou weet, dat er een jonge keeper achter je staat zoals Sjakie Storm, dan moet je toch geen enkel risico nemen? Naar Feyenoord-Ajax ben ik niet geweest, want dan zit ik me op te vreten; dat kan ik nog niet aan. Ik trek het me veel teveel aan op de tribune, die spanning kan ik niet hebben. Zodra ik verhuis, krijgen jullie wel een kaartje, hè Johan, we wensen je vanaf deze plaats het allerbeste toe, een wat sneller herstel hopen we voor jou, hou je taai met al die ritten naar Hilversum voor de therapie, probeer de zon in je leven te zien en namens ons ontzettend veel sterkte, knaap VRIJE RADIO Vrije radio-fans hebben een moeilijke tijd achter de rug. Gelukkig begint de lucht weer wat te klaren en het kon weieens een roerige zomer in de ether worden dit jaar. Radio Delmare, daar wordt hard aan gewerkt en je kan in de hierop volgende advertentie wat van hun activiteiten lezen. Ze hebben je steun hard nodig. Op de 319 mtr. middengolf zit op het ogenblik Radio Caroline met uitstekende programma's; daar staat alleen hun naam al garant voor. Adres: Radio Caroline, A321, Rosas, Gerona, Espana. Voor 15,-- per jaar ben je Caroline-Fan (cheque of geld sturen naar Rosas). Radio Caroline is een verademing om te horen. Stem af op 319 mtr. middengolf. Uitstekende programma's met Nederlandse D.J.'s. 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 9