moet je met iedere speler verschrikkelijk goed kunnen opschieten. Contact met elkaar buiten het voetbal hebben geloof ik alleen de vrouwen van sommige spelers. De jongens zien elkaar al bij het trainen en bij de wedstrijden, dus dat is minder. Je ziet elkaar al zo vaak. De verhou ding onderling is best. Voor Ajax is elke club erg moeilijk. Dat is per jaar natuurlijk wel verschillend, want bij NAC en bij de Eagles hebben we het ieder jaar moeilijk en wisten we nu wel de punten weg te halen; NAC wel erg gemakkelijk. Als we de juiste instelling heb ben, dan kunnen we met dit team iedereen goed partij geven, vooral in de uitwedstrijden. De echte toppers zijn altijd erg moeilijk, hoe wel je daar onbewust beter geconcentreerd naartoe leeft dan naar Haarlem of Volendam Daar wil je ook graag winnen, maar dat ligt toch anders. Toppers liggen ons wel, dacht ik zo. Die extra prikkel, dat helpt je wel een eind onderweg. SUPPORTERS In het huidige stadium hebben we erg veel steun aan de supporters, zowel uit als thuis. Ik geloof dat Ajax één van de beroemdste en één van de beruchtste supportersclubs heeft en we hebben jullie echt verschrikkelijk hard no dig. Er zijn er toch al zo weinig. Veel men sen zijn, geloof ik, te verwend met topvoetbal, zoals dat vroeger werd gespeeld. Ook de ac commodatie speelt een grote rol daarbij. Zo'n stadion als P.S.V. heeft is natuurlijk een sti mulans om naar het voetbal te gaan. Het is helemaal overdekt, je hebt een vaste plaats, waar je even voor aanvang nog rustig heen kan en dan je plaats ook nog onbezet vindt. Ver der is het verwarmd; dat is uniek natuurlijk Je zit er altijd droog; iets, wat je in de mees te stadions niet vindt. Overigens moet ik wel zeggen, dat ik "De Meer" één van de gezel ligste stadions van Nederland vind, vooral als er door de wedstrijd een vonk overslaat naar het publiek en er een lekker sfeertje heerst. De supporters zitten dicht op het veld en voor ons is het veel makkelijker voetballen dan. Het Olympisch Stadion zien wij als spelers niet zitten. Zet die 30.000 uit "De Meer" maar eens in het Olympisch Stadion en je hebt nog geen sfeer. Het is verder een echt koud stadion en we hebben er niet het gevoel, dat je een echte thuis-wedstrijd speelt. ALLERLE I Ik rij in een B.M.W.;hou van de populaire muziek van vandaag; beschouw het voetballen als m'n werk én als m'n hobby; kijk op de T.V. graag naar series als "Centennial", de geschie denis van Amerika, prachtig gewoon M'n toe komst bij Ajax?? Ik hoop op een succesvol einde van dit seizoen, hetzij met het kampioen schap, hetzij met het winnen van de beker. Die wil ik dolgraag eens in m'n handen houden, ook al is het geen Europa-Cup. Voor de verdere toekomst hoop ik, dat het met Ajax goed zal blijven gaan en we mee blijven draaien in de top. Worden we dit jaar kampioen, dan zijn we in drie jaren toch tweemaal kampioen geweest van Nederland. Dat moeten we dan voortzetten zo en hopelijk ook met een beter succes in de Europa-Cup. De nieuwe Europese Kampioen wordt Nottingham-Forest!! Veel succes met "De Ajacied" Bedankt Dick, voor je medewerking aan dit interview. Uit alle post, die we zo ontvangen, merken we, dat je enorm geliefd bent, mede door je onvoorstelbare inzet op het veld. Ook je open belangstelling voor "De Ajacied" waarderen we bijzonder. Willen we hier nog wel aan toevoegen, dat we van mening zijn, dat je zonder enige twijfel bij Ajax moet blij ven en dat dat krantebericht voor Vitesse ons de schrik om het hart deed slaan. Alleen de gedachte al is bezopen; jouw karakter, vriend schap en inzet kunnen we bij Ajax niet mis sen Ajax is onze glorie - Ajax is onze club! DENK AAN ONZE ADVERTEERDERSZIJ DACHTEN OOK AAN U

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 8