Interview Dick Schoenaker Een gozer met een gouden hart, een ongelooflijke conditie en een hartveroverende inzet. We laten hem nu aan het woord: A J A X Van de plannen om Boeve hierheen te halen en mij naar Vitesse te doen, heb ik wel iets gele zen, maar nooit bij Ajax iets gehoord, dus ik neem aan, dat dat niet waar is. Of het zou nog moeten komenIk heb het uitstekend naar m'n zin bij Ajax. Als ik zo de laatste ja ren bekijk en dan nu weer de kans om met Ajax iets te behalen, of het kampioenschap of de beker, dan vind ik wel, dat ik met Ajax de laatste drie jaar leuke dingen heb meegemaakt, behalve dan de Europa-Cup, waar ik wel ver der in had willen komen. Indertijd ging ik naar Ajax toe om te proberen een plaats in het eer ste team te krijgen, en dat het dan allemaal zo loopt met als bekroning de W.K. vorig jaar, dat had ik natuurlijk nooit gehoopt, laat staan verwacht. Nee, het is mij enorm meegevallen! Door het uitvallen van Piet (Schrijvers) en Ruud (Krol) hadden ze mij zelfs bij Ajax - NEC tot aanvoerder gebombardeerd Wie de aanvoerder is, bepaalt natuurlijk de trainer altijd. Bij Volendam ging dat wat rom melig, omdat Piet er ineens uitging en de band aan Hans Erkens overgaf, die daar toevallig stond. Op zo'n moment is alleen het resultaat belangrijk en tilt niemand aan de al dan niet toevallig overgegeven aanvoerdersband. INZET Ik heb misschien niet de kwaliteiten van een topspeler, zoals bv. Tscheu La Ling of Frankie Arnesen, die nu eenmaal bepaalde talenten in zich hebben. Die heb ik niet, dus moet ik dat wel compenseren met werklust. Dat is hele maal niet erg, want een elftal moet het heb ben van talent èn de werkers. Ik wil iedere wedstrijd winnen en mede, omdat Ajax niet meer de klasse heeft van vroeger, komt er nu een hele hoop werklust bij kijken. Daar voel ik me wel thuis in, dat ligt me goed. We zijn er nog lang niet in deze competitie en er kan nog van alles gebeuren. Heb je eenmaal een leuke voorsprong op je concurrenten, dan moet je die weten uit te bouwen. Lukt dat een keer niet, dan zal je toch voor iedere punt weer moeten vechten om redelijk bij te blijven. Tegen topploegen hebben we over het algemeen goede ervaringen en dat komt, dacht ik zo, door de betere motivatie voor zo'n wedstrijd. Die laatste periode van de competitie moeten we voor elke club oppassen en proberen dezelf de motivatie en concentratie op te brengen. Dat is weieens moeilijk voor een gewone tegen stander. Ik wil dolgraag kampioen worden en zo'n kans mag je eigenlijk niet laten vallen. Bij de meeste jongens leeft dat besef echt wel nu. Gooien we die laatste weken alles eruit, dan zijn we misschien kampioen. De sfeer bij Ajax is in ieder geval goed. Sta je natuurlijk wel bovenaan; dat helpt daarbij wel. Als de sfeer nu nog niet goed zou zijn, dan zou het niet best zijn. M'n verhouding met Brom? Is wel redelijk, geloof ik. Dat vind ik een moei lijke vraag, hoor. Kijk, ga je met een trainer in zee en speel je dan mee in de top, dan mag je wei tevreden zijn, vind ik. Als speler laat ik me niet uit over al die troubles, die we ge had hebben. Je moet niet praten, maar voet ballen, is mijn standpuntJe moet dat als het belangrijkste zien en zeker geen dingen naar buiten brengen, die niet nodig zijn. Het resul taat staat bovenaan en dat zal toch met deze selectie moeten gebeuren. Er wordt veel ge schreven over betere of andere spelers, maar waarom? Kijk, als het slecht gaat, barst de kritiek los. Gaat het goed, dan hoor je nie mand meer. Ik praat niet over versterkingen, want dan val ik een andere speler af. Krol geeft natuurlijk een enorme rust achter. Toen hij er niet bij was, ontbrak die rust ook. Een zeker iemand als Piet Schrijvers staat dan wel achter ons, maar die is aan z'n doel gebonden en kan in het veld niet die rust inbrengen, die Ruud inbrengt. Tijdens zijn afwezigheid zijn we er gelukkig goed doorheen gerold, maar ik ben bijzonder blij met zijn terugkeer in Ajax. Jullie als supporters ook, denk ik zo. COLLEGA' S Als je voetbalt, speel je in teamverband en 5 4

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 7