Interview ■*0y/ Piet Wi jnberg We laten hem meteen aan het woord: De vervan ger van Ruud Krol, overgekomen uit Utrecht en voor het eerst in de basis-selectie tegen N.A.C. thuis "De opvang bij Ajax vanuit de spelersgroep is me erg meegevallen. Niets van haat en nijd, maar gewoon lekker van: Doe je bestEn het ging wel lekker ook. Vorig jaar juli kwam ik bij Ajax en het heeft dus acht maanden geduurd voordat ik in de basis stond. Ik had nu een kans en die grijp ik dan ook met beide handen aan. Dankzij die blessures was ik er; straks heb je na tuurlijk Krol weer, en Lerby en van Dord. Voor dit seizoen had ik er zelf niet op gerekend. Ik had verwacht wat in het C-elftal te zullen spe len en dan volgend seizoen misschien in de A- selectie Begonnen ben ik m'n loopbaan bij 't Gooi in Hilversum. Daar heb ik tien jaar gevoetbald en drie jaar terug kwam ik bij Utrecht. Ook in 't C-elftal. Daar ging 't goed en dankzij het Mi litaire elftal ben ik opgevallen. Brom zag me een keer spelen en was wel gechameerd van m'n spel en toen kreeg ik een contract aangeboden. Ajax was alleen op de markt, dus het was vrij eenvoudig. Ik was bij Utrecht twee jaar amateur en ze wilden me daar een A-contract aanbieden. Dat was zo slecht, dat ik daar geen trek in had. De beide clubs kwamen een en ander snel over een en toen was de zaak beklonken. Utrecht verdiende zo nog knap aan een speler, die ze twee jaar daarvoor voor praktisch niks hadden gekregen. Toch vragen ze dan nog vrij veel voor een jongen, die nog niet veel heeft gepresteerd. Maar Ajax gaf het er voor en dat is hun winst. Tussen het C-team van Ajax en dat van Utrecht zit weinig verschil. Bij Utrecht hebben ze net als bij Ajax een C-trainer en een leider, alleen is het bij Ajax allemaal wat professioneler, hè. Van Han Berger heb ik wel wat trainingen ge had, maar doordat ik in Militaire Dienst zat, moest dat meestal 's-avonds. Internationaal, de Inter-Toto, heb ik drie wedstrijden gespeeld on der Han Berger. Bij Ajax train ik pas sinds begin maart onder Brom. Ik woon in Hilversum, twin tig minuten rijden naar Ajax en dat bevalt me wel zo. In Amsterdam is een leuk woninkje voor niet teveel geld nauwelijks te krijgen en zit je dan aan de andere kant van de stad, dan doe je er nog langer over. Ik zou niet graag in de binnenstad van Amsterdam willen wonen. De entourage bij Ajax is formidabel Als je dit vergelijkt met Utrecht, is het een hele vooruit gang. Van niks tot alles kun je wel zeggen. Hier is alles. Bij Utrecht krijg je ook wel kle ding, maar je moet het zelf halen, als het ka pot is, zelf maken, je schoenen moet je zelf doen, ga zo maar door. Bij Utrecht werd de kleding wel gewassen, maar als je een gat er gens in had, kon je het mee naar huis nemen en het maken. Hier gooi je alles in een mand en voor de training en de wedstrijden hangt al les keurig schoon en heel klaar voor je. Het is hier dan ook wel meer een bedrijf. Bij Utrecht is het meer "vriendjes", hè. Een echte vrien denkring, die gezellig gaat stappen op z'n tijd. Hier zie je elkaar de hele week, dus hoef je 's avonds en op je vrije dag niet zo nodig. Op z'n tijd ben je ook liever eens in je eigen om geving om je lekker los te maken van je werk. Het contact onderling is hier vrij goed - trai nen - geintje maken - slapen - alles beviel me wel tot nu toe. Ik ben A-speler en zo vangen ze je ook op. Speel je dan een paar wedstrij den, dan beginnen ze aanwijzingen te geven en nemen ze je op in de groep. Kijk, als je in dienst zit en zo nu en dan er eens bent, dan lukt dat natuurlijk niet. Zit je er constant bij en zien ze, dat het lekker gaat, dan gaan ze je ook met interesse bekijken. Voor Ajax- N.A.C. wist ik eigenlijk niet, dat ik mee moest doen. Bobby Haarms pestte me er wel een beetje mee, maar zeker was ik,, toen ik het zaterdags in de krant las. Door al die gebles seerden was ik de enige verdediger, die over bleef Zelf weet ik inmiddels ook wel, wat het is om geblesseerd te zijn. M'n knie is drie keer open geschopt, de eerste keer na drie dagen trainen hier. Ik nam een sliding - tegen een paaltje - zo'n gat erin, zes hechtingen. Toen heb ik gewoon weer getraind en twee weken daarna tegen amateurs werd die knie weer openge- schopt, vier hechtingen op dezelfde plaats, weer twee weken met die hechtingen voorzich tig doorgetraind en zaterdags met het C-elf tal tegen Haarlem maak ik een sliding, die 6

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 8