wetend is ie ook niet, want hij vraagt me: "Wie is die nummer 6 eigenlijk van Ajax, wat loopt ie raar?" Blij dat ik ook wat weet, zeg ik: "Dat is Lerby meneer, liep vorige week nog op krukken rond en strompelde vrijdag nog wat hulpeloos mee op de training. Dat ie nu speelt, toont toch wel z'n geweldige karakter." "Zeg, meneer Zwartkruis, vindt u Schrijvers ook te oud voor het Neder lands elftal?" Overbodige vraag, nee hoor, zie je niet hoe die daar even staat te keepen? Ik ge neer me voor m'n domme vraag en neem me voor me volledig op de wedstrijd te concentreren. Ajax is in vorm, speelt beter dan P.S.V., alleen het scoren wil niet erg lukken. Ray Clarke is steeds net iets te laat bij de bal, terwijl Ling bezig is Piet Wilschut volledig te declasseren. Zwartkruis, zichtbaar genietend van Ling, lijkt zijn beslissing omtrent de rechtsbuitenplaats tegen Zwitserland al genomen te hebben. "Kijkt u maar goed naar Ling, zeg ik. "Als 't een beetje tegenzit, moet u binnen niet al te lange tijd naar Brussel om Ling te kunnen beoordelen." Wat vreemd eigenlijk. Ajax telt drie internationals en juist deze drie (Krol, Schrijvers, Ling) schijnen zo nodig weg te moeten bij Ajax. 2-0 is inmiddels de stand voor P.S.V. en Ajax blijft zwoegen voor een zo verdien de tegengoalJa, hij zit. De plaatsvervanger voor Krol, Dick Schoenaker scoort 2-1 Er is weer een beetje hoop en Ajax blijft de betere ploeg. Zwamborn en Arnesen zijn beiden dicht bij een uiterst verdiende gelijkmaker. Het noodlot slaat toe. Via een in eerste instantie buitenspel staande v.d.Kuylen scoort de Eindhovense ploeg 3-1 door Hooyer. De Ajacieden kunnen langzaam afdrui pen Een voor een komen de spelers uit de kleedruimte. Ray Clarke staat wat mistroostig voor zich uit te staren. De enige die hem begroet is zijn vrouw. Verlaten staat hij met z'n rug tegen een muur geleund. Na een mislukte actie kost 't me zeker een kwartier om er weer bovenop te komen, zegt ie. De druk is te groot voor hem. Het moeten scoren, 't Zit 'm niet mee. Het Maastrichtse M.V.V. is graag bereid Clarke over te nemen. Scoren zal hij daar best wel weer gaan doen, maar hij zit wel weer 200 km verder van z'n familie in Engeland en M.M.V. is, hoe dan ook, geen Ajax. De spelersbus staat buiten gereed. Het Ajaxge zei schap maakt zich klaar voor de aftocht. Alles bij elkaar is er toch wel verdienstelijk gespeeld, alleen de score is wat te hoog uitgevallen. Moed houden is het devies en zondag gewoon de draad weer oppakken. Buiten lopen mevrouw Clarke en mevrouw Brom samen naar de auto voor de gezamenlijke rit naar woonplaats Vinkeveen. Twee vrouwen van twee verguisde Ajacieden. Ook zij hadden enkele maanden geleden heel andere plannen met hun mannen bij Ajax. Een goal meer of minder zou het leven van deze 2 vrouwen heel wat aangenamer hebben kunnen maken. De volhouder. Wie kan mij helpen aan de volgende boeken: 75 jaar Ajax, Topclub Ajax jaarboeken 1-2-4 en 5 van Frits Barend; Ajax jaarboek 1971-'72 van Hans Molenaar, Europacup-jaarboek 1972-'73 van Hans Molenaar, München 1974, Hans Molenaar. Reacties sturen naar Rineke Boonstra, Korreweg 80A, 9715 AG Groningen. B. Korving, Van Epenstraat 9 3067 EK Rotterdam, biedt aan: programma's Nederland (27 stuks), Engeland (2 stuks), België (2 stuks). Ter gelegenheid van de afscheidswedstrijd van Johan Cruyff is er 'n boek uitgegeven, dat per TV dezelfde avond 8-11-'78 bekend is gemaakt. Dit boek is bij ons in de buurt nergens te krijgen. Wie kan mij aan een exemplagr helpen? J. van Hal, Rijksweg Zuid 97, 6161 BG Geleen. Te koop of te huur gevraagd: video-opnamen van wedstrijden van AJAX uit de tijd van Cruyff etc. Verder zou ik voetbalfoto's willen ruilen. Alle voetbalclubs uit de wereld zi|n welkom. Voor beide vragen contact opnemen met Rodney Geijsen, L. Springerlaan 60, 2033 TD Haarlem. Tel. 023-340910. Gevraagd voor een diaserie: gramofoonplaten met Ajaxliedjes. Geen wedstrijdverslagen dus. Schrijven naar: Hans Schijf, Postbus 4089, Haarlem.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 5