A. HOMMERSOM EEN AVONDJE P.S.V. Een half uur voor tijd aanwezig en nog parkeren ook. Wat is het toch een prachtig stadion. Wat een heerlijke sfeer. Ben ik dan toch in de verkeerde stad geboren? Verrek, buiten frikandel len, kro ketten, hotdogs en andere vetbollen kun je hier ook nog een eenvoudig belegd broodje kopen. Nu maar vlug de tribune op, je weet maar nooit met zoveel mensen. Hé, genummerde kuipstoeltjes, 't mijne is zowaar nog onbezetZit lekker. De verwarming boven m'n hoofd doet mi j wanen in een Zuideuro pees voetbalstadion te zijn neergevlijd. Het is een lekker behaaglijk temperatuurtje en kreten om mij heen van: 't lijkt hier wel een crematorium" vind ik dan ook schromelijk overdreven. Je moet toch ontspannen naar zo'n wedstrijd gaan kijken en je niet bij voorbaat al op lopen winden. Ajax komt 't veld op. De meegekomen Ajaxsupporters scanderen de namen van hun favorieten en een voor een groeten de spelers hun trouwe aanhang. De spieren worden losgemaakt. Krol is er niet bij. Zit natuurlijk in de kleedkamer te simuleren of heeft weer een andere spier verrekt tijdens het om kleden. Even verkeerd uit de broekspijp en het is gebeurd. In het programmaboekje staat Krol wel opgesteld. Misschien zit ie alleen maar even onder de rode lamp. Nee, kijk daar heb je emMet opgeheven hoofd loopt hij fier het veld op. Zó, die rode lamp heeft wonderen gedaan. Zeker een uit het verwarmingsbedrijf van HarmsenHet Ajax-legioen roept: "Rudie, Rudie". Ruud reageert niet. Hij hoort ze zeker niet. Is natuurlijk die overconcentratieHij wil ook zo graag spelen. In het programmaboekje staat ook Pim van Dord opgesteld. Zijn benen tonen nog witte strepen van de gipssporen, maar ja, medisch gezien kan tegenwoordig veel en een centrumduo Krol-v. Dord zie ik als Ajaxsupporter best zitten. Na vijf minuten te hebben warmgelopen verlaat Krol hoofdschud dend het veld. Nog even wat Mittelgang proberen. De speaker maakt de opstelling bekend. Hé, wat hoor ik nu Schoenaker zal de plaats van Krol innemen. Een oorverdovend gejuich klinkt op van de P.S. V.-tribunes"De twee punten pakken we nu wel even van Ajax," hoor ik de P.S.V.- ers denken. Over v. Dord wordt door de speaker al helemaal niet gerept. Ik had ook niet anders verwacht, want Pim is al blij als hij zonder pijnscheuten het toilet kan halen. Kijk, daar heb je meneer Zwartkruis. Hij komt naast me zitten. Hij stelt zich voor. Beleefde man, denk ik, zie je niet vaak in het vreemde voetbalwereldje. Wat heeft die man een verstand van voetbal zeg. Ziet dingen in 't veld die mij in al die jaren als trouwe tribuneklant nooit zijn opgevallen. Maar, al- SNEL GELD NODIG Bel dan nu Wij berekenen geen behandelingskosten Wij informeren niet bij uw werkgever Kwijtschelding bij overlijden 08887- 17 53 Tevens bemiddeling onroerend goed Eerste en tweede hypotheken tot 125% Gevolmachtigd Assurantie- en financieringskantoor Beukenlaan 9 OPHEUSDEN Telefoon 08887 - 14 11 - 17 53 I

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 4