voorwerpen in het speelveld door de bezoekers van de staantribune (wij dus). Vooral dit laatste antwoord blinkt uit de kortzichtigheid en onbenulligheid, want realiseert men zich dan niet, dat alleen de aanwezigheid van die paratroepen al garant staat voor enkele opstoot jes en een heleboel rotzooi, die naar beneden gegooid wordt? Niemand gooit hier zomaar een blik richting hek en 'veld; wel als er een agent tegen dat hek staat. Veel agenten werken niet preventief, maar provocatief! Bestuur van Ajax, word a.u.b. snel wak ker, want met zo'n beleid raak je nog véél meer klanten kwijt (en dat zijn zeker geen F-siders) I Een lachertje was ook de opmerking van Ajax-voorzitter Ton Harmsen enige weken in "Voetbal In ternational" toen hij zei: "Als La Ling weg wil, nou dan gaat hij toch". Als Ajax- en als voetbal- supporter kun je zoiets volgens mij niet zo maar zeggen, want wij zijn juist maf van artiesten als bv. Tahamata en Ling. Als Ajax het ooit waagt om Simon of Tscheu te verkopen, verliezen ze nog meer echte voetballers en dus nog meer publiek. Arjen Sietsma. COMMENTAAR op brief van Arjen Sietsma: Het Real-toernooi vindt nu plaats tussen augustus en december 1979. Kaarten zijn wederom verkrijg baar bij De Ajacied. De UEFA ziet hierin een duidelijke bedreiging voor de Europa-Cup en gezien de deelnemende ploegen kunnen we hierin komen. Jan Zwartkruis zat bij P.S.V.-Ajax naast mij en ik heb hem leren kennen als iemand, die enorm veel verstand van voetbal heeft. Hij zal ook zeker met z'n beslissingen niet over één nacht ijs gaan. Gedurende deze wedstrijd was hij weg van de technische kwaliteiten van Ling; echter, Ling's men taliteit baart hem zorgenEen echte pure vechtersmentaliteit zou van Ling een erg grote topper kunnen maken. Een pure voorkeur voor P.S.V. was duidelijk niet te bespeuren; de eerste helft vond hij duidelijk voor Ajax en hij was bijzonder opgetogen van hun spel. De eerste treffer van P.S.V. vond hij dan ook tegen alle verhoudingen in en helaas moest hij de treffers van P.S.V. wijten aan e- norme blunders in de Ajax-defensieOok is hij van mening, dat er van enige voeding langs de vleu gels bij Ajax nauwelijks sprake is. Bovendien heeft Ajax een spitsprobleem en zal men een duide lijke afmaker moeten aantrekken of kweken. Tot slot vond dhr. Zwartkruis hetdiepbedroevenddat een voorzitter als Harmsen dergelijke uitlatingen in de pers doet over de beste voetballer van Ne derland: Ruud Krol. De politiemaatregelen bij Ajax zijn bij Ajax-N.A.C. gelukkig al veel minder geweest. Ajax heeft de politie nu de vrije hand gegeven, omdat ondanks Hoogeboom er rellen op de tribune ble ven en deze bewakingsdienst het duidelijk niet aankon en bovendien vaak agressief optrad. De po litie zal langzaam teruggetrokken worden en dan ziet het bestuur het aan. In onze laatste verga dering met het Ajax-bestuur hebben wij ook op terugtrekking aangedrongen en tevens verzocht om goedkeuring van vlaggen. Indien de toestand zo blijft, zullen we dit met de politie moeten rege len, meende het Ajax-bestuur en we hopen op korte termijn daar een gesprek te hebben. Ons insziens scheelt er inderdaad nogal wat aan de service bij Ajax. We hebben Ajax, Feyenoord en P.S.V. eens vergeleken en dat geeft een ongunstig beeld voor Ajax. Natuurlijk, je bent als Ajacied geboren, maar er moet nu toch dringend wat gebeuren in De Meer. Jij noemt al de zeer geringe toegangsmogelijkheden tot het stadion. We krijgen hier erg veel klachten over en moeten opmerken, dat dit bij Feyenoord en P.S.V. heel wat beter geregeld is. Qua bewaking moet het toch mogelijk zijn de wachttijden aan de poortjes te verminderen en deze mogelijkheden uit te breiden. Veel mensen zullen nu liever naar de radio luisteren, dan moeizaam hun lichaam naar binnen te dringen De parkeermogelijkheden zijn bij Ajax nihilHelaas is hier nauwelijks iets aan te doen in een der gelijke dichtbevolkte stad, waar bovendien hele wijken door de politie worden afgesloten. Niet bepaald een punt, om trekpleister te worden voor de vele "Blij, dat ik rij" fans. 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 11