Dennis Hinke, Frederik Hendrik-plantsoen 104-hs, Amsterdam, vraagt foto's, posters of informatie van Ruud Krol, Jan Everse en Johan Cruyff. Wie oh wie???? Anja Krijger, J.G. Schoronstraat 28, 4336 GT Middelburg, zoekt contact met andere Ajax-suppor- ters in Zeeland. Voorlopig alleen voor correspondentie. Ze kijkt al bij de post uit naar je brief!! Beste Tjeerd, De laatste Ajacieden waren vermoedelijk moeilijk te vullen door al het ijs en de vele sneeuw, zo dat ik hoop, dat je dit kunt plaatsen. Supporter zijn van een club betekent niet alleen positieve dingen signaleren, maar ook opbouwende kritiek uiten. Hopelijk komt dit in de F-Side corner. Groetjes, Arjen Sietsma, adres bekend J bij "De Ajacied". BELACHELIJK. Een lachertje is de handelswijze van de UEFA om zo'n 1 0 dagen vóór de aanvang van het Real- toer nooi hiervoor een verbod af te kondigen. Zijn ze soms bang dat hier meer mensen op af zouden ko men dan op hun dierbare Europacupjes? Mogen de clubs dan helemaal geen eigen initiatief meer ont plooien Een lachertje is de selectieprocedure van Jan Zwartkruis (helaas). De resultaten zijn dan ook nave nant (1-3, 0-3). Meneer Zwartkruis "vergeet" Tscheu La Ling (wie heeft er meer techniek?), "ver liest" Arie Haan (weg lange pass), hij speelt het zelfs klaar om Johan Neeskens (de enige soldaat die voor Oranje door de hel wil gaan), kwaad te krijgen, maar hij haalt wel een schreeuwlelijk als Kees Kist terug bij z'n keurkorps. En dan zijn voorliefde voor P.S.V. en Roda JCZwart kruis wil zeker liever een Nederlands team zonder talent met allemaal lieve jongetjes die hun pro blemen zélf oplossen, dan een elftal zoals het de laatste zes jaar is geweest: lastig, onhandel baar, maar briljant! Wat dacht Majoor Jan hiervan: Schrijvers-Jansen, Krol, Rijsbergen, Hoven- kamp-Haan, Neeskens, W. van de Kerkhof- La Ling, Geels, Rensenbrink met reserves: van Breu- kelen, Poortvliet, Valke, R. van de Kerkhof, Wildschut. Een lachertje is het toeschouwersgemiddelde van Ajax van dit seizoen, nl14.500, terwijl de top pers tegen P.S.V.Roda JC en Feyenoord daarin al verwerkt zijn. Wat moet Ajax allemaal wel niet presteren om volle huizen te trekken? Ik ben bang dat de stad Amsterdam een topclub als Ajax onwaardig is. Gaat u maar na: Er is een goede ploeg met diverse grote namen, er zijn momenteel toch goede resultaten, er is een enorm potentieel aan voetballiefhebbers (meer dan een miljoen mensen heel dicht bij De Meer), en toch waren er absoluut te weinig toeschouwers Zou er dan toch iets aan de service t.o.v. het publiek ontbreken bij Ajax? Een voorbeeld: Een lachertje was nlook de reactie van het Ajax-bestuur, toen ik hun onlangs per brief enige vra gen stelde o.a. over deze zo broodnodige service. Vraag van mij: Waarom worden de staanplaatsen niet overdekt? Antwoord: 13 jaar geleden werd een verzoek van Ajax hierover door het toemalige gemeentebestuur van Amsterdam afgewezen (I). Uitbreidingsplannen zijn moeilijk te verwezenlijken in een stadion dat niet aan de gemeente be- hoort(l). Vraag: Wanneer mogen er nu eindelijk vlaggen meegenomen worden? Antwoord: Het be stuur en de politie zijn hier tegen omdat ze als slagwapens gebruikt werden ("over de slagwapens van de politie zullen we het maar niet hebbenVraag: Waarom moeten bij drukbezochte wedstrijden duizenden mensen zich door drie kleine poortjes wringen? Antwoord: De toegangen tot ons stadion voldoen volgens het bestuur( I), de KNVB (weet-die veel), en de gemeentelijke politie ("hoe nauwer hoe beter") aan de daarvoor gestelde eisen (is "voldoen aan de eisen" dan hetzelfde als goede service verlenen?). Vraag: Waarom moeten er zoals bv. tegen Honved 20 gehelmde agen ten in vak F staan? Zijn ze soms bang, dat we de spelers van de tegenpartij overvallen? Antwoord: De ordemaatregelen zijn het gevolg van het veroorzaken van rellen en het gooien van allerlei

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 10