A. HOMMERSOM ze: ga eens gewoon voetballen. En dat doe ik dan ook meestal." "Als het resultaat maar goed is, dan vergeten de meeste mensen alles. Als je een sterke wedstrijd speelt, maar je mist twee kansen, die je ook nog zelf gecreëerd hebt, dan ben je een hufter. En toch merk ik dat ik ieder seizoen vooruit ga. Niet qua techniek of overzicht, maar wat het constan te van m'n prestaties betreft. Dat komt omdat je ouder wordt, meer gaat nadenken. Je gaat soberder spelen als de vorm er niet is. Vroeger blééf ik pingelen. En als ik tien keer achter elkaar de bal was kwijtgeraakt, dan probeerde ik het de elfde keer gewoon weer. Nu zoek je wat anders. Ga je na twee mislukkingen de bal meer rondspelen en probeer je een goaltje mee te pikken om je zelf vertrouwen weer op te vijzelen. Je wordt ook gedwongen tot dat minder speelse. Op de trainingen al. In een partijtje 4 tegen 2 kan je eigenlijk alles met een bal doen, maar bij balverlies moet je wel in het midden staan, en daar heb ik een verschrikkelijke hekel aan. Dus speel je een bal niet in één keer, maar stop je 'm eerst en tik je dan pas. Gewoon, omdat je dan minder risico loopt." Lings wat regelmatiger prestatiecurve trok ook de aandacht van bondcoach Zwartkruis. Een come back in Oranje lag tegen IJsland voor de hand, maar een dag vóór het duel kon hij door een zware blessure dat heroptreden wel vergeten. Tegen Zwitserland rekende hij op een revanche, maar de bondscoach koos voor anderen in de basisopstelling. En tegen Oost-Duitsland kwam hij zelfs niet in de selectie. Tóch sloot hij het jaar met een wedstrijd van het Nederlands elftal af. Tegen West- Duitsland, in Düsseldorf, waar hij het enige doelpunt voor het verliezende Oranje scoorde. De Hagenaar, terugkijkend: "Ik heb afstand genomen van het Nederlands elftal. Maar ik ben geen jongen die zich laat manipuleren. Ik reken erop dat ik er een volgende keer weer bij ben; als ik in Ajax goed gespeeld heb. Ik durf de concurrentie ook aan, ben voor niemand bang. Voor wie zou ik onder moeten doen, als ik in vorm ben? Als ik naar m'n kwaliteiten kijk, dan zie ik mogelijkhe den voor mezelf. En die ziet Zwartkruis ook, anders zou hij me niet uitnodigen." Het lijkt er dus op dat Ling af wil van de stempels die hem eerder opgedrukt werden. Die van het "verwende ventje, dat wel techniek heeft, maar dat verschrikkelijk lui is." Al is dót etiket hem altijd ten onrechte opgeplakt, vindt hij zelf: "Dat sierlijke, dat doe je niet bewust, want je hebt geen tijd om daaraan te denken. Maar omdat het er mooi uitziet, denken de mensen vlug dat het gemakkelijk gaat. En vinden ze je snel een luie voetballer. Maar als een klein ventje met korte beentjes hetzelfde zou doen als ik, dan roept iedereen: wat werkt dié hard. Alleen maar omdat die jongen drie passen doet, tegen ik één. Ik maak me er niet meer druk om. Van de tien mensen die komen kijken, hebben er acht géén "verstand" van. IS NIET MEER ZO SPEELS SNEL GELD NODIG Bel dan nu Wij berekenen geen behandelingskosten Wij informeren niet bij uw werkgever Kwijtschelding bij overlijden 08887- 17 53 Tevens bemiddeling onroerend goed Eerste en tweede hypotheken tot 125% Gevolmachtigd Assurantie- en financieringskantoor Beukenlaan 9 OPHEUSDEN Telefoon 08887 - 14 11 - 17 53

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 11