'n spelen. Ik kwam als links op, Schoenaker speelt de bal breed op Frankie Arnesen, te kort, hij j- wordt onderschept, en Frank Lamein speelde f mee, die ging mee naar voren en van Marwijk bleef staan, die wordt zo in de ruimte aange lat speeld en scoort bij Peter de Jager, en die moest hem ook nog hebben ook. Maar ja, dat is s een jonge jongen, daar kan je niks van zeggen. Met Robbie Tervoort hebben we dat ook gehad, n Peter is wat brutaler als Robbie; Robbie is veel te gespannen - die staat als een beeld in de goal. Hij kan goed keepen, maar die rust, hè? Pietje wordt al beter, vroeger dook hij zomaar i- naar een hoek bij penalties, maar nu bekijkt hij r het veel beter. Degene, die hem neemt, krijgt nu natuurlijk ook meer angst voor hem. Bij Juventus uit vlogen ze er zo nog in - wij it schoten trouwens ook barslecht toen. Als je nou je toch een wedstrijd had kunnen winnen, dan was het daar wel. Maar ja, we durfden nog te wei- 5 nig risico te nemen, we hadden 1-1, en ze wa- eft ren kapot, die gasten, in de verlenging. Ach ter speelden we man tegen man, dus die konden ook niet naar voren. Last van het publiek daar? Nee, dat hoor ik nooit, vind ik juist mooi. Daar heb ik scheit aan. In het veld heb ik maar 1 doel: goed voetballen. Het publiek zit toch achter hekken of berekuilen? Ik ben direct niet bang, hoor. Tegen Indepediente uitom de Wereld- Cup ging het ook tekeer, maar dat waren ook gangsters. Maar het publiek mag van mij tekeer gaan, zolang ik maar lekker loop te voetballen. AJAX NA BLESSURE Beide partijen zijn niet verzekerd, sinds Jan Mulder is dat zo. De premies zijn ontzettend hoog. Je bent bij Ajax wel gewoon verzekerd, t maar je kan je ook extra laten verzekeren, dat je het bedrag als voetballer in één keer krijgt. Ik heb deze blessure na de competitie gekre- gen^ dus het is geen bedrijfsongeval. Dan krijg je niets. Ik liep gewoon en ik verstapte me. Kijk, je kan wel gaan procederen, maar wat me dat dan weer kost? Dit jaar loopt m'n con tract af en word ik nog door Ajax betaald. Wel 1 verval je na een jaar automatisch in de W.A.O.- verzekering. Daar ga ik dan eerst in verder. Eerst moet ik weer lopen kunnen en dan zie ik het verder wel. Was ik blijven voetballen, dan was ik wel een zaak begonnen. Nu heb ik een paar goede banen aangeboden gekregen. Eerst weer helemaal fit zijn, dat is het belangrijkste. Vijf dagen per week naar Hilversum, een uur lang therapie. Is nou eerst dat been maar recht, dan kan ik de spieren in m'n bovenbeen ook weer belasten, die zijn nu zo zwak geworden I 't Is wel een opgave hoor! Met jullie erover praten vind ik wel lekker, maar de pers hou ik zoveel mogelijk af. Laatst stond er in het A.D. een stuk met de kop: Johan Zuidema woedend op Ajax. Kijk, ik had niets daarover gezegd. Ik had wel met ze gepraat, maar zoiets? Nee, dat hoeft niet voor mij. Teleurgesteld ben ik wel. Er is hier nooit een speler of iemand van het bestuur langsgekomen. In al die zes maan den niet! I Dat valt me gewoon tegen. Jullie zijn de eersten, die van Ajax komen. Geen speler, geen trainer, niemand van het bestuur, niks. Brandsteder woont hier ook vlakbij, ande re spelers ook. Als de wind goed staat, kan ik een bal in hun tuin schoppen. Ik had geen spe ciale vriend bij Ajax, ik kon met iedereen wel goed opschieten. Kijk, als ik in het veld liep, dan vocht ik ook voor een ander, liet ik een ander zeker niet zakken. En nu dit. Je merkt gewoon, dat je er niet meer bijhoort. Het is, dat ik soms naar Ajax ga, anders zag je elkaar niet meer. Maar ik wil hier niet teveel over inzitten, want dan krijg ik dat er ook weer bij. Je zou verbitterd kunnen raken, maar daar heb je alleen jezelf maar mee. Ik moet gewoon af zien. Ook nooit eens een telefoontje gehad, nee. Niet langskomen, geen briefje of tele foontje!" Johan z'n vrouw: "Als het nu na zes maanden en door een stukje in jullie blad nog moet, dan hoeft het van mij ook niet meer. Johan: "Ik loop door de bestuurskamer heen, vraagt Boering: "Hoe gaat het?" Ik heb alleen maar gezegd, dat ik nog altijd in Vinkeveen woon. Zo'n vraag is toch belachelijk? D'r zijn wel meer dingen voorgevallen, die mij zwaar tegenvallen. Ik was nog maar net geblesseerd, toen kwam het 703-toernooiGa ik naar het stadion om kaarten, die er normaal altijd zijn voor de spelers. D'r was geen kaart meer. Piet Schrijvers is er nog achteraan gegaan en toen kon ik dan bij het OlSt. de kaarten zelf op halen. Het zijn maar kleinigheden, maar ik vind het belachelijk. Als je dan ziet, waar ik zat en waar bv. dat zoontje van Brandsteder zat met z'n meisje, dan denk je wel even wat bij je eigen. Bij Johan Cruyff hetzelfde. Ajax heeft toch een aantal kaarten, want die speelt thuis. Maandagavond word ik gebeld door iemand van Herta, hier in Vinkeveen, of ik jeugd wil gaan trainen, als ik weer gezond ben. "Graag natuurlijk", zeg ik. "Ga je mor gen nog?" zegt hij. "Nou, volgens mij niet, uit het oog, uit het hart.Ik heb geen kaart 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 9