Dan had Ik wel kunnen stoppen en aftrainen bij een amateur. Eerste-divisie-niveau lijkt me niets, want je hebt dan toch een naam en wordt wel erg op je huid gezeten èn men verwacht zeker iets van je. Dan kan je beter voor je ple zier wat voetballen. Ik heb nog wel wat con tact met Cambuur-supporters, maar verder niet. Pas was ik uitgenodigd op een feestavond daar. SUPPORTERS Supporters vind ik erg belangrijk, ook al omdat zij het toch zijn, die het geld bij een club bin nenbrengen. Komen ze niet, dan kunnen wij het ook wel vergeten. Dat moet de pers ook eens beseffen met hun negatieve geschrijf. Het is ook hun brood en er moeten dan wel mensen blijven komen, willen ze iets te schrijven heb ben. Hoe meer supporters er naar het stadion komen, des te beter het is. Ik krijg behoorlijk veel post van de supporters, de meeste beant woord ik wel. Vanmiddag kreeg ik een erg leu ke brief met een attentie voor Kerstmis, omdat ik zoveel problemen heb. Dat doet je gewoon goed. Vorige week had ik er nog een goeie vijftig, dus de post loopt leuk. Ook wel erg rare, die vragen om een foto met handtekening en schrijven, dat ik het zo leuk doe op het mo ment. Ach, daar lach je dan maar om. Kijk, foto's met handtekening bij Cruyff halen doe ik niet, dus daar hoeft men ook niet om te vragen, dat is onzin. DAGINDELING Je dagindeling is helemaal weg. Je wordt op het laatst helemaal lui. Je komt eerst al later van bed, blijft langer liggen, hoewel ik geen avondmens ben en op tijd naar m'n bed ga. En in het begin maar lezen en lezen, hè. Daar word je op het laatst ook helemaal gek van. Er liggen nu nog genoeg boeken, maar ik kom er niet toe om daar in te duiken. Toen gingen we een tapijtje knopen, maar daar hebben we ook geen zin meer in. Zij: "Ik ga en sta waar ik zelf wil, en dat moet ook wel. Hij zoekt zelf maar naar iets om te gaan doen. Ik kan ook niet de hele dag thuis blijven, omdat Johan thuis is. Dan zou ik niets meer kunnen doen. Ook in huis ga ik lekker m'n gangetje, hij zit ergens lekker en we la ten elkaar wat dat betreft helemaal vrij. Na tuurlijk heeft hij z'n chagrijnige perioden, maar dat komt ook, omdat we iedere dag naar Hil versum moeten voor therapie en je zo wei nig vooruitgang ziet. Ik laat hem dan maar z'n spe gang gaan." de Johan weer: "Alle voetballers hebben zo lang- woi zamerhand een video-recorder, maar dat vind mei ik overbodige luxe. Een tegenstander hoef ik ble echt niet te bekijken, want ik ga ervanuit, dat spe ik beter ben dan m'n tegenstander. Je moet moi nooit denken van: Ik ben slechter, want dat is eer fout. Dan ga je denken en verlies je je zelf- Me vertrouwen. Gewoon overtuigd zijn van eigen Pet kunnen, dan gaat het goed. Je kan dan wel- te eens voor schut gaan, maar dan gooi je hem go< over de lijn. Toen ik in het begin back speel- Pie de, lette ik wel van tevoren op m'n tegenstan- nac der, want dit was een heel nieuwe plaats voor hel me. Ik speelde toen erg geconcentreerd, goed nu op hem letten, en anders hield ik hem maar Bij even vast. Altijd de speler voor je houden met scl* je hand in z'n rug; wil hij dan weg, dan heb je toe hem ook. Het is geen amateurvoetbal meer. hel Erkens heeft een enorm loopvermogen, maar is nic op dat moment niet wendbaar genoeg. Dat heeft r6r hij tegen: de eerste drie meter is hij niet snel. ter Achterhalen lukt hem dan wel weer door z'n 00| snelheid. Da COLLEGA'S c acl Studio Sport volg ik elke zondag, ja. Als er ba twee clubs spelen en de beste wint, dan heb Cu ik daar vrede mee. Bij Ajax kijk ik anders, gai daar zie ik de tekortkomingen. Ik ben altijd ga< kritisch geweest en vaak denk ik: Goh, had ik daar maar gestaan, dan was dit of dat niet ge- AJ beurd. Vanaf de tribune ziet het toch al an ders en veel beter, dus is het gemakkelijk pra- Be ten. Ik bezoek alleen de thuiswedstrijden van Mi Ajax, uitwedstrijden niet. Zodra het gips er- ho< uit was, ben ik weer gegaan; ik rij zelf en dat mo moet ook wel, wil je een beetje bij blijven. je De laatste tijd ga ik er niet zoveel meer heen, |k want daar kan ik niet goed tegen. Je ziet ze ge dan trainen en voetballen en ik mis het heel je erg Dat valt echt zwaar tegen, je stapt er Ki niet zo overheen. Vooral als het slecht gaat, me zou je er zo in willen springen. Normaal ge- trc sproken sta je nu zes punten bovenaan. Komen ve ze achter, dan lijken ze soms helemaal van de ve kook. Roda en Sparta, dat was toch niet no- Ee dig geweest. Vroeger was je blij, als Ajax he achter kwam, want dan gingen ze pas voetbal- wc len. Bij Ivic speelden we veel op 0-0 met het pa risico in de laatste minuten toch nog te ver- We liezen. Verleden jaar bij AZ was ook niet Vi nodig. Als je uit-verdedigt, moet je vooruit |a! 6

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 8