M'n vrouw doet voetbal niets - luistert zelfs niet naar de radio zondagmiddag. We praten al tijd maar heel even over voetbal. M'n zoon is ook niet bepaald voetbalgek. Dat is wel gezond geloof ik, voor mij om alles in z'n juiste pro porties te kunnen blijven zien. Zo, achter het interview zetten we nu een punt, anders kunnen we wel het hele blad vullen. Ter wijl ik even wat bier loos op het toilet, kijk ik naar de huwelijks-barometer: Vrouwtjelief, denk aan mij en wacht op me! Te oordelen naar de andere mogelijkheden op de barometer is het mooi weer in dit huwelijk en dat is wel het eer ste, wat we hun toewensen. We zitten nog ze ker ruim een uur lekker bijelkaar en horen bij zonder veel interessante dingen, die we helaas niet kunnen plaatsen. Wij zijn geen bloedzui gers van de pers en beschermen ons "slachtoffer", hoewel Johan zich zeker niet zo voelde. Een lekkere fles wijn voor haar, een fles whisky voor Johan (dat kan nu zonder problemen) en een platenbon van ƒ50,geven we hun uit naam van onze leden. Wim had uitstekende vragen, ik heb de Kerstdagen met Johan z'n stem op de band doorgebracht en dit interview, dat U nu juist gelezen heeft, is het resultaat. Het was een erg gezellige avond en we danken Johan en z'n vrouw voor hun openhartigheid. We hebben er geen misbruik van gemaakt, dachten we. Onze leden roepen we op, eens een kaart of briefje te sturen naar Johan Zuidema, Scholek sterlaan 21 in Vinkeveen, om hem te laten we ten, dat jullie hem niet vergeten zijn. Het Ajax-bestuur doen we de aanbeveling, iemand te benoemen, die ook deze spelers verder bege leiden kan en in de gaten houdt. Tot slot wen sen we Johan, z'n vrouw en z'n zoon al het beste toe in dit nieuwe jaar, bovenal herstel van je been en dat je weer normaal zal kunnen lopen binnen niet al te lange tijd! We zullen zeker contact met je houden. Het ga jullie goed 11 I Tjeerd. F-SIDE CORNER Geachte redactie, Wilt U dit in Uw blad plaatsen? Laten we toch allemaal achter Ajax blijven staan, ook als het wat minder gaat. Tijdens de Cup wedstrijden tegen Atletico Bilbao en Honved hebben de mensen Ajax 90 minuten lang fanatiek aan gemoedigd. De F-Side was net een Engels legioen, een zee van vlaggen, shawls en petten, in één woord schitterend. Vooral in de Cup-wedstrijden zullen we echter wel de zelfbeheersing moeten opbrengen om geen rotzooi te trappen, want de straffen zijn niet mis! Laat de tegenstander zien, dat de F-Side een legioen is, dat met man en macht achter Ajax staat. Komt Ajax dan achter, dan moeten we ons wel blijven gedragen. Ajax heeft een uitstekende naam en die moeten wij als sup porters hoog houden. Want Ajax is our Glory! W. van Benthem, Zaandam. EEN VOETBALFAN Wat is een fan eigenlijk? Zoek je in je woordenboek naar een verklaring, dan vind je als defini tie: Een fan is een liefhebber. In voetbaltaal is het echter iemand, die week in week uit het Sta dion bezoekt, en vaak veel geld voor een kaartje neerlegt, om zijn spelers te bekijken. Hij is te vreden, als het goed gaat, en baalt, als het een puinhoop is. Een fan zingt, fluit en gaat tekeer. Hij gaat tekeer, als zijn elftal scoort, en gaat op een andere manier tekeer, als de scheidsrechter weer een in de fout gaat. Er zijn fans, die zich dan zo opwinden, dat ze een hartaanval nabij zijn. Je kunt twee soorten fans onderscheiden. Bij de ene groep zie je niet, bij welke club ze horen. De andere groep herken je direct door de aanwezigheid van shawls, vlaggen en shirts. Ze zingen en klappen gezamenlijk. Deze fans zijn de sfeermakers en hebben dezelfde gevoelens. Ze staan in hetzelfde vak, zingen hetzelfde, uiten hun vreugde bij een overwinning en balen als een stier bij een nederlaag. Ze vallen elkaar in de armen onder het motto: georganiseerde vreugde is grotere vreugde. Sommigen zijn zo blij, dat ze een dag in de bak weer tot zichzelf mogen komen. Hoe dan ook, de spelers krijgen bij deze fans een fijn gevoel en de fans voelen zich één met de spelers en en moedigen hen aan. Ze offeren voor hun spelers vaak hun allerlaatste zakgeld. Ze beleven mét 10

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 12