gekregen. Belt hij later terug, dat er iemand afgevallen was en of ik met hem meeging. Kijk, dat wil ik dan niet, want die afvaller doet dit natuurlijk voor mij. Dinsdagmorgen half 10 belt Cor Brom. Ze hadden mij dan "vergeten" een kaart te sturen. Er was geen kaart meer, dus kon ik in de dug-out zitten. Blijkt die man van Herta bij Cor Brom een briefje in de bus te heb ben gedaan maandagavond, of ze aan mij niet gedacht hadden. Die heeft het dus geregeld. Het ideeIk had het op TV ook kunnen zien, maar gevoelsmatig hè? Dat ze er niet aan den ken. Zoals nu met jullie en ook met losse sup porters heb ik weer het gevoel, dat ik erbijhoor. Je moet ertegen kunnen, anders ga je eraan ka pot, als je je dit allemaal aantrekt. Het is me echt zwaar tegengevallen. Als ik niet getrouwd was, dan zat ik helemaal opgesloten. Het is, dat ik nu zelf nog weieens naar Ajax ga, alleen om wat contact te houden en sfeer te proeven. Er moet bij Ajax een man wezen, die dit soort zaken regelt. Het komt wel vaker voor, dat jongens zo helemaal aan hun lot worden over gelaten. Je zou haast een antipathie krijgen, terwijl je nou juist de steun van de jongens zou kunnen gebruiken. Buiten het voetbal is er toch weinig omgang onder elkaar en dat hoeft ook niet, want je ziet elkaar al zo vaak in het prof- gebeuren. Met Geertje Me/er reed ik meestal mee naar Ajax. Teveel omgang met elkaar is ook niet alles, want dan zie je ook weer teveel misschien. Zo, daar worden we even niet goed van. Geluk kig is het bandje nu vol - zo'n lang interview hebben we niet eerder gehad. Johan's vrouw haalt bier uit de koelkast en we spoelen even wat weg. Ze heeft d'r argwaan wat laten zak ken en staat nu dus op de foto. Nu weer wat lichtere onderwerpen. De kerstboom straalt vrede uit. "In de week-ends, dat Ajax uit speelt, gaan we vaak naar Friesland of naar zee, heerlijk uib- waaien. Verder kijken we wel naar de TV. Favoriete programma's vind ik Sanford Son, George and Mildred, Koning Klant, Hoe be staat het en de Top-50 van de TROS. Zij volgde graag de Bellamy's en leest Privé, een rotblad, maar je raakt er wel verslaafd aan. Verder leef ik wat zondiger nu; rook iets meer, La Paz, en drink wat meer borrels - an ders alleen zondagavond toegestaan. Ik ben nu 16 pond aangekomen en weeg 80 kg. Ik rij Peugeot 604 - wel tweedehands. Kampioen worden was een hoogtepunt in m'n carrière, tweemaal uitgeschakeld worden in de finale van de KNVB-beker een dieptepunt. Met Twen te de UEFA-beker ook trouwens. We hebben een huis op 't oog in Veenwouden, m'n huis staat hier dus te koop. Volgens mij wordt of PSV of Ajax kampioen dit jaar. Roda JC zakt nog wel af, hoewel ze leuk draaien bij vlagen. Ze hebben ook wel mazzel gehad natuurl ijk en krijgen nog stevige tegenstanders. De toekomst van het Nederlandse voetbal zie ik somber in, hoewel de jeugd goed opkomt. Wel moet er wat minder dwang zijn om de jeugd zo vlug klaar te stomen; ze moeten zichzelf kunnen ontplooi en, laat ze maar dollen, dan komt de creativi teit ook goed aan bod. Dat speelse is juist leuk om te zien, ervaring groeit vanzelf wel. Jam mer vond ik de uitschakeling tegen Honved, uiteindelijk was die ploeg twee klassen slech ter dan Ajax. Ivic had het concept voor dit seizoen al helemaal klaar; o.a. ik als ausput- zer en Rudie Krol half. Die man zag het echt scherp en werkte duidelijk naar een doel toe. Cor Brom was een goede trainer voor Sparta. S^ren Lerby is een geweldige voetballer, geen vedette, het type Neeskens. Erg speels en toch met Rudie Krol een uitblinker. Wel geloof ik, dat de topsalarissen er langzaam uitgaan. De spelers moeten eerst eens wat presteren, en dan pas eisen gaan stellen. Nu beginnen ze vaak te eisen zonder er prestaties tegenover te stellen. Een Europees transfersysteem zou een zegen zijn; dan raak je niet al de goede spe lers kwijt. Als dat plan met die sponsoring doorgaat, vind ik niet, dat de spelers daarvan moeten profiteren. Als het de club goed gaat, gaat het ook met de spelers goed. Je moet als speler wel redelijk blijven. Het publiek kan me echt wel inspireren in het veld. Als je nor maal 100% inzet hebt, ben je dankzij het pu bliek in staat er nog een schepje bovenop te doen. De F-Side zorgt leuk voor sfeer, maar moet wel de naam van de club hooghouden, vind ik. Dat kunnen ze, door zich pal achter de club op te stellen en geen rotzooi te schop pen. Dit seizoen gaat dat goed. Voetbal In ternational vind ik een rotblad. Ze zijn veel te kritisch en zouden zich meer met voetbal moeten bezighouden. Die cijfers, die ze iede re week geven, slaan helemaal nergens op. De Telegraaf met die sterren maakt het trou wens ook bont. Zowel bij V. I. als bij De Telegraaf vraag je je weieens af, of er wel iemand op de tribune heeft gezeten. Of moet je aardig zijn om goede cijfers te krijgen? 8

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1979 | | pagina 10